Çay İçen Amca Efsanesi Nereden Geliyor? Kim Bu Çay İçen Dayı?

Çay İçen Amca Efsanesi Nereden Geliyor? Kim Bu Çay İçen Dayı?

Akıllarda tek soru… Google’a çay içen amca yazınca görseller bölümünde çıkan bu amca kim? Çay içen bu dayı nasıl popüler oldu? En önemlisi de bir nesil nasıl bu tongaya düştü? Eski ergenler ve yeni jenerasyon arkadaşlara amcanın sırrını açıklıyorum.

Eskiden sınıftaki kızlara ufak espiriler olsun diye yapılan bu şaka nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor. “google’a çay içen amca yaz bak ne çıkıyor” olarak yayılan bu kült eserdeki amcanın ne amaçla çekildiği herkes tarafından merak edilmiştir.

Araştırmalarıma ve tahminlerime göre çay içen bu amca Fas veya Mısır üzerinden bizlere ulaşıyor. Sansürsüz görselin orijinaline nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz 🙂

Çay İçen Amca Efsanesi Nereden Geliyor? Kim Bu Çay İçen Dayı?

Görselin gerçek kaynağını merak edip tersine bir arama yaptım fakat en eski uludağsözlükte bir başlığa rastladım. Orada görsel 2017’e ait olarak gözüküyordu ve tabii ki bu mümkün olamaz. Bir şekilde silinmiş diye düşünüyorum eskiler.

Tüm estetik kaygıları alt üst eden bu çaycı amca hala internette var olmaya devam ediyor ve ülkenin çok az bir kısmı biliyor. Yakın arkadaşlara yollamak isterseniz direkt google görsellere giden çay içen amca yazdıran linki de ekliyorum ki gidiş yolunda erkenden öğrenmesinler 😀 Şurdan alalım linki: https://lmgtfy.app/?q=%C3%A7ay+i%C3%A7en+amca&t=i

Ayrıca bu görselin hala nasıl sansürsüz bir şekilde ortada kaldığına aklım ermedi. Çay lobisi bir kült haline gelen bu amcayı sonsuza kadar yaşatmak istiyor olabilir.

çay içen amca

Çay İçen Amca Efsanesi

Sanırım o zamanlar 14-15 yaşlarındaydım, sene 2005- 2006 sanıyorum ki. Okulda yayılan bu olay herkesin bir şekilde bunu aratmasıyla popüler oldu. Hatta bunu derste hocalara yapanlar da pek azınlıkta değildi. Zamanla projeksiyon sınıflara indikçe olaylar daha da ilginçleşiyordu. Yılın illa ki bir mevsimi “çay içen amca” olarak devam etti sürekli.

Olay şöyle gelişiyordu:

-Hocam google’a çay içen amca yazınca komik bir şey çıkıyormuş

*Yazalım da kötü bir şey değil dimi?

-Yok hocam, Akif hoca da yazdı

*Tamam o zaman bakalım arada.

E tabi bunu söyleyenler olayı bilen kızlar oluyordu ve kolay kolay bir ceza almıyorlardı 🙂 Böyle boş boş geçmiş ömrümüz be. Yıllar sonra japonlar neden yerde yemek yiyor yazısına denk gelince hatırladım amcamızı. Bu çaycı amcanın onları örnek aldığını söylemek de yalan olmaz. Tekrar görünce dedim hem anımı paylaşayım hem de gençler biraz efsane öğrensin.

Buraya kadar okuduysanız size helal olsun, benden size bir oralet. Bu arada bu amca bilenler yoruma yazarsa aşağıda devam edelim 😀 Seviliyorsunuz.

cringefest
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ahlaksız ahlaklılar
Sonraki
Ne İçin Geldik Ne İçin Yaşıyoruz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.