KADER Mİ ? RÜYAMI HAYAL Mİ ?

Fotoğraf sahibi: Tumisu (@Tumisu on Pixabay)

KADERE İNANIR MISINIZ? YA DA RÜYALARA BEN HEPSİNE İNANIRIM AMA KADERİN KENDİLİĞİNDEN DEĞİL KENDİMİZ YARATTIĞIMIZINDA FARKINDAYIM.

KADER DER GEÇERİZ AMA O KADERİN O ŞEKLE BİÇİME GELMESİNİ İSTEYENDE OLMAYACAK BİRŞEYİ İTEREK O VÜCUDA VARMASINI BİZ SAĞLARIZ. MANTIK ÇERÇEVESİNE SIĞAN HERŞEY GÜZELDİR İNSANA ,GÖZÜNDE KADERİ O BAKTIĞI ÇERÇEVEDEN MANTIKLI GELİYORSA ŞEKİLENDİRİR HEMEN GELECEĞİNİ GEÇMİŞİNİ. BİR RÜYA GÖRSE KIRK GÜN ETKİSİNDEN KAÇAMAZKEN KADERİ ÇERÇEVELERE SIĞDIRMIŞ DÖRT NALA KOŞUYORUZ. NEREYE KADAR DEĞİLMİ? DUR DEME NOKTASI NERESİ BUNUN İNAN HİÇ BİR FİKRİMİZ YOK BENİMDE YOK BEDEN RUHA AİTKEN NEYİN DÜNYALARINDAYIZ DEĞİLMİ ASLINDA RÜYALAR YAŞAMAK İSTEDİĞİMİZ KADERİN FRAGMANIDIR. YADA İÇİMİZDEKİ SESLE KAVGA ETTİĞİMİZ SORUNLARIN BİR İÇ ÇATIŞMASI GİBİ BİRŞEY GİBİ GELİYOR BANA ….

KADER KADAR İNŞA ETTİMİZ HAYATIMIZIN ARKA PERDESİDE HAYALLERİMİZDİR ÖYLE DURU ÖYLE GÜZEL ÖYLE KARARLIKİ  BAZEN BUNU BENMİ DÜŞÜNÜYORUM BİLE DEDİĞİMİZ OLUYOR …GÖZLERİMİZİDE ASLINDA TAM OLARAK BURDA PROJEKSİYON MAKİNESİ KADERİMİZİ YANSITAN HAYALİMİZİ BARINDIRAN RÜYALARIMIZI KORUYAN BİR MAKİNE  OLARAK KULLANIYORUZ BİZ İNSANOĞLU O KADAR MÜKEMMEL YARATIKALIRIZ Kİ SADECE KULLANMA KLAVUZUMUZ YOK HAYATLARIMIZDA KADERE SIĞINIP DEVAM ETİRİYORUZ HAYATIMIZI KAYBETMEKTEN KORKUYORUZ HİÇ OLMAMASINDAN KORKUYORUZ İKİNCİ ÇIKIŞ ARARKEN KAYBOLMAYI YEĞLİYORUZ ASLINDA ARARKEN O  ÇIKIŞI KAÇIRIYORUZ. BAZEN KÖTÜ GELEN ŞEYLER İYİ Kİ OLUYOR. YAŞANMIŞLIK VE YAŞATILMIŞLIK İNSANI BAZI  ŞEYLERDEN KIL PAYI ÇEKİP ALIYOR SORUMLULUK SAHİBİ YAPIYOR VE KADER KISMET VB TANIMLARA SIĞDIRMIYOR SIĞINDIĞIMIZDA ELİMİZDE KALAN KOCA BİR BOŞLUK OLUVERİYOR…..

KADERİMİZE İNANDIĞIMIZ KADAR KENDİMİZE İNANSAYDIK HAYALLERİMİZ HAYAL OLMAZ RÜYALARIMIZI SÜSLEYEN BİR FİLM OLMAZDI…BİRŞEYLERİ BİRŞEYLERE EKEREK GİDİYORUZ SEVEREK DEĞİL SEVMEYEREK SAYGIYI DEĞİL SAYGISIZLIĞI SEÇEREK İLERLİYORUZ  BU BOŞ  AMA UZUN YOL DA KİMİMİZ FARKINDA KİMİMİZ DEĞİL KİMİMİZ ANLIYOR KİMİMİZ ANLASADA ANLAMAMAYI TERCİH EDİYOR….ÇÜNKÜ KOLAYI BU DİREK CEVAPLAR VERMEK DÜŞÜNEREK VERMEKTEN DAHA KOLAY GELİYOR HAYALLER PEMBE OLUYOR AMA KADER HEP TOPLUMUN BİR YERİNDE SIĞINACAK LİMAN OLUYOR NEDEN? NEDENİ KOLAY BİR İNSANOĞLU ARAŞTIRMAYI DEĞİL GÖRDÜĞÜMÜZLE YETİNMEYİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ. 

SİZ SİZ OLUN KADERİN MEYVESİNİ TATLI HAYALLERİN EN GÜZELİNİ SAKLI RÜYANIN KIYMETLİSİNİ  KUTULARA KALDIRIN VE ERİŞİMİ ZOR OLSUN ÇÜNKÜ BİR İNSAN İÇİN BU ÜÇ ŞEY GÖZÜKMESEDE ÇOK ÖNEMLİ ….

 

 

fatos-byrktr
YAZMAYI ,KİTAP OKUMAYI DOĞAYI HAYVANLARI ÇOK SEVEN MÜZİKSİZ ASLA OLAMAYAN :) YAZILARIM DİNLEDİĞİM KİŞİLERE ÖRNEK OLARAK UYGULANMAKTADIR.. HER YAZI BİR KADIN VEYA ERKEĞİ YANSITMAKTADIR.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
insan bir toz tanesi gibidir demişti nenem

insan bir toz tanesi gibidir demişti nenem

Sonraki
TARİH ÖĞRETİMİ NEDİR?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.