İzmir Polisi Neyle İlgileniyor?

İzmir Polisi Neyle İlgileniyor?

İzmir Polisi Neyle İlgileniyor?

Huzurun şehri İzmir’de olup bitenler… 

Huzurun şehri derken ironi yaptım aslında. 

Maalesef İzmir artık o eski medeniyetin saygının sevginin huzurun şehri falan değil artık.

Bunun sebebi göç diyenler olabilir kısmende haksız değiller.

Konak, Buca ve çevresi semtlerindeki uyuşturucu trafiği artık Bornova ve çevresinde de artık kolaylıkla temin edilebilir hale geldi. Köşe başları tutulmuş kola çekirdek keyfi yapılıyor paravanının ardında ayan beyan esrar ticareti döndürülüyor. Tertemiz semtlerimiz torbacılarla sarılmış durumda. Gelelim polisin ne ile ilgilendiğine… Bildiğim ve gördüğüm kadarı ile sürekli Buca Konak Çiğli’nin üst semtleri gibi yerlerde kamp kurmuş gelene geçene gbt sorgulaması yapıyor, eyvallah bu da gerekli yapılması gerekiyor. Ama şunu atlıyorlar uyuşturucu artık oraya gelmeden dışarıda sevk ve dağıtımı yapılır hale geldi. Ortaokul ve lise seviyesinde artık kullanım oranı marketlerde satılıyor uyuşturucuyu sardıkları kağıtlar… El insaf diyorum.

Valilik, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü gibi makamlara yazarak olsun telefonla olsa bildirimi defalarca yaptım. Görünen o ki henüz müdahale edilebilmiş değil. Adı çıkmış semtlerde değil tüm İzmir genelinde yapılması gereken uygulamalar var ama takan yok .. 

Kimseye işini öğretme derdinde değilim. Polis polisliğini yapsın, öğretmen öğretmenliğini, doktor doktorluğunu, mesele bu değil. Mesele bu ticaretin içinde kimler var kimler buna müsaade edip göz yumuyor.  Babayiğit biri ben şehrimde bunun satışını bırakın zerresini kokusunu istemiyorum diyemiyor mu ?

Bekleyip göreceğiz.

izmirdebugun
Duyduğumu görmeden gördüğümü bilmeden söylemem!
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Diktatörlük Tartışmaları Üzerine…
Sonraki
Hayata Dair Bir Tarif: ”Aşure”

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.