İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

İngiliz karbonatı ürünü nedir?

Büyüklerimizin de zamanında hem mutfakta, hem temizlikte, hem vücut bakımında hem de hazımsızlık gibi durumlarda sıklıkla başvurduğu karbonat maddesi, artık zayıflamaya yardımcı olduğu keşfedildiği için bir de zayıflama dönemlerinde zayıflamaya yardımcı olması için sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Peki ingiliz karbonatı ile nasıl zayıflanır ve ingiliz karbonatı diyet programı nasıl uygulanmalı?

İngiliz karbonatı kullanarak kilo verme

İngiliz karbonatı ile yapılan diyet; esasen karbonat olarak bilinmekte olan sodyum bikarbonat maddesinin suyla birlikte karıştırılarak içilmesine dayanan bir diyet yöntemidir. Bahsi geçen yöntem uygulandığında, bu ürünü kullanan bireylerin yaptıkları yorumlarına göre daha hızlı bir zayıflama süreci; yani daha kısa sürede daha hızlı kilo vermek gibi sonuçlar elde edilebilmektedir.

İngiliz karbonatı maddesi içerik olarak asitli ortamlardaki asidik değerleri azaltma özelliğine sahip olmaktadır. Bu nedenle yiyeceklerin vücudumuzda arttırdığı asidik ortamı azaltmak ve daha rahat kilo verebilmek adına doğal ve faydası olduğu bilinen ürünlere yönelen insanlar bu ürünler içerisinde İngiliz karbonatını da sıklıkla tercih etmektedirler. İngiliz karbonatı kullanımı sürecinde aksatmadan öğün aralarında ve yemeklerden sonra bu karışımı tüketen bireylerin kendi deneyimlerine göre daha çok kilo verdiği bilgisi verilmektedir.

İngiliz karbonatı kullanarak kilo verme

İnsan metabolizması inceleme altına alındığında, kilo verme sürecinde her şeyden önce gerekli olan metabolizma hızını yükseltme durumunu gerçekleştirebilmek adına vücudun asidik dengesini ve baz dengesini “alkali” düzeye çekmek gerekliliği bilinmektedir. İşte vücutta bu alkali seviyeyi yaratmak adına yardımcı olan ürünlerden en bilinenlerinden biri İngiliz karbonatıdır. Bu sebepten ötürü İngiliz karbonatıyla karıştırılmış suyu tüketen kişilerin daha hızlı yağ yaktıkları söylentisi bulunmaktadır.

İngiliz karbonatı ile kilo verirken bilmeniz gerekenler

Normal şartlarda beslenme düzeninde çok sık karbonhidrat içerikli ürünlere yer veren bireyler ya da sürekli olarak et ürünleri tüketen bireylerin vücutlarında oldukça fazla miktarda asidik öğe birikir. Vücutta bu asit birikimi yağ yakımını neredeyse imkansız hale getirdiği için de doğal olarak kilo verme süreci de sekteye uğramaktadır. İşte bu tip süreçlerde vücuttaki bu asit yapısını çözebilmek ve kilo verme sürecini başlatmak adına karbonatlı su kullanmak bünyeye gayet yardımcı olmaktadır.

Her şeyden önce, vücuda sürekli asidik yapıdaki gıdaların girmesi metabolizmayı yorarak uyuşukluk ortaya çıkartır. Bununla birlikte bir takım sinirlilik halleri, depresyon durumları, midede hazımsızlık ve yanma durumları da gözlemlenebilmektedir. Bu tip durumlar yaşantınızda daha kolay hasta olmanıza ve konumuzla alakalı olan hızla kilo alma durumunu yaşamanıza sebep olarak gösterilebilmektedir. Özellikle pasta, kızartılmış ürünler, abur cuburlar, makarna vb. ürünleri sıklıkla tüketen bireylerin vücutlarında kaçınılmaz olarak belli bölgelerde yağlanma durumlarını yaratmaktadır.

İngiliz karbonatının kullanılma şekli

Vücudumuzdaki asidik oranı normal seviyeye çekebilmek için yapılması gereken karbonatlı suyun tarifi oldukça basittir. 1,5 litre miktarındaki suyun içerisinde bir tatlı kaşığı miktarında İngiliz karbonatı eklendikten sonra malzeme suyun içerisinde eriyene kadar karıştırılıp; içilecek suyun ne miktarda olacağı da kişinin kilosuna göre belirlenmektedir. Buradaki oran da kişinin her 15 kilosuna karşı 1 litre olarak söylenmektedir. Ancak vücudunuzda bir takım yan etkiler gördüğünüz süreçler yaşanırsa günlük maksimum 3 litreyle sınırlı tutmanız da yeterli olmaktadır.

Karbonatlı suyu tüketmeye başladığınız süreçlerde sabahları uyandıktan sonra daha kahvaltı etmeden direkt olarak iki su bardağı miktarındaki suyu içmeniz önerilmektedir. Bu suyu içtikten sonra da yarım saat geçmesini bekledikten sonra süreç dolunca kahvaltı etmeye başlamanız önerilir. Bu ürünü düzenli olarak kullanım önerilerine sadık kalarak içmeye başlayan kişilerin 1 aylık süreçlerde en az 5 kilo kaybettikleri iddia edilmektedir.

İngiliz karbonatının kullanılma şekli

İngiliz karbonatının etkisinin bulunduğu alanlar

İngiliz karbonatının yazımızın başından beri bahsettiğimiz zayıflamaya yardımcı olacak yönünün yanında yaşantımızda sağladığı diğer faydalara örnekler kısaca şu şekilde verilebilmektedir;

Bir ürünün üzerindeki yapıştırılmış halde bulunan etiket çıkarıldığında, çıkarıldığı yüzeyde hala yapışkan bir tortu bıraktığı bilinmektedir. Bunu yok edebilmek için yine karbonatla suyu karıştırıp bir macun elde ederek o bölgeyi ovmanız yapışkan kısmı otomatikman yüzeyden sökecektir.

Bireylerin ayaklarındaki çatlaklara ve yorgunluk hislerine çözüm olabilmesi adına yine karbonat önerilir. Ayaklarınızı sokacağınız bir kabın içerisine sıcak su, sirke ve karbonat koyduktan sonra ayaklarınızı en az 20 dakika bu suda bekletmeniz hem ağrılarınızın dinmesine hem de ayaklarınızın yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.

İngiliz karbonatının saça faydaları

Saçlarında yağlanma sorunu olan bireylere, özellikle açları yağlıyken toplum içerisine çıkmak zorunda olan ve banyo yapacak vakti kalmayanlara karbonatın faydalarından yararlanması önerilmektedir. Bunun için yağlı saçlarınızın üzerine bir miktar karbonat dökmeniz saçınızdaki yağı emecek ve temiz görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca saçlarında kepeklenme sorunu olan ve kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler için de karbonatın faydalı bir etkisi bulunmaktadır. Duştayken saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir tur da saç diplerinize karbonatla masaj yaparak durulamanız kepek sorunlarınıza doğal bir çözüm olacaktır.

İngiliz karbonatının etkisinin bulunduğu alanlar

Elbise dolabı, ayakkabı dolabı, buzdolabı gibi ürünlerde oluşan rahatsız edici kokulardan kurtulmak için kimyasal katkılı parfümlü ürünler kullanmak yerine bu dolapların içerisine bir kabın içerisinde ağzı açık olacak şekilde bırakarak kokuyu emmesini sağlayabilirsiniz.

Yağlı yüzeylerdeki ve kirli yüzeylerdeki temizliği temizlik malzemeleriyle yapmak yerine karbonatla çözüme kavuşturabilirsiniz. Yüzeyin renk vermeyeceğinden ve aşınmayacağından emin olduğunuz her malzemenin üzerine suyla karıştırdığınız karbonatı sürdükten sonra yüzeyi temizlemeniz yeterli olacaktır.

İngiliz karbonatıyla yapılan diyet listesi örneği

İngiliz karbonatıyla yapılan diyet listesi örneği

Sabah: Bir kase miktarında yağsız yoğurt, altı kaşık miktarında yulaf ezmesi, üç adet miktarlı ceviz, dört adet miktarlı kuru etik ve bir çay kaşığı miktarında toz tarçın.

Eğer bu önerilen malzemeler beslenme zevkinize uymuyorsa şununla değiştirebilirsiniz. Sabah kahvaltısı öğünü olarak dört adet yumurta beyazı miktarında otlu omlet ve bir dilim miktarında kızartılmış haldeki çavdar ekmeği

Ara öğün: Kahvaltı bittikten sonra bir fincan miktarında İngiliz karbonatlı suyla hazırlanmış rezene çayı ve bir adet miktarında kabuğu soyulmadan yenecek armut

Öğle: Bir kase miktarında brokoli çorbası, iki dilim miktarında kızartılmış haldeki çavdar ekmeği ve az miktarda zeytinyağı eklenmiş havuç salatası (yapılan yemeklerin üzerine bir tatlı kaşığı miktarında toz haldeki zerdeçalın da ilave edilmesi önerilmektedir)

Ara öğün: Bir adet orta boylarda yeşil elma, bir avuç miktarında çiğ badem ve bir fincan miktarında İngiliz karbonatlı su ile hazırlanmış olan beyaz çay

Akşam: Bir porsiyon miktarında ızgara şeklinde pişirilmiş balık, bir porsiyon miktarında haşlanmış Brüksel lahanası ve içerisine bir miktar kereviz ve limon eklenmiş roka salatası

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.