İzleyecek Dizi Arayanlar İçin 5 Dizi önerisi:)

  1. SHADOWHUNTERS (GÖLGE AVCILARI): Cassandra Clare’in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlamasıdır. Genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter (Gölge Avcısı) soyundan geldiğini öğrenmesi ile değişen hayatını konu alıyor. 
  2. THE 100: Dizinin hikayesi, yaklaşık 97 yıl kadar önce dünya üzerinde çıkan nükleer savaştan sonra tüm insanlığın yol alması ile başlıyor. Küresel sistemin yanı sıra uydu yörüngelerinde kalan 12 farklı ülke istasyonu ile bu istasyonların radyasyon yaymalarının ölümcül tehlikelere yol açması nedeni ile uzay istasyonları üzerinden yeni bir düzenek kurarak insanlar yaşamlarına devam ediyor.Bu istasyonların hepsi jaha başkanlığında birleşerek Ark isimi verilen ortak bir istasyon kurulur. Zaman geçtikçe bu istasyonda nüfus giderek artar ve Ark’ın kaynaklarıda tükenmeye başlar. Bunun üzerine Ark komutasında mahkum dünyaya gönderilmesine karar verilir ve bunun karşılığında dünyaya gidicek kişilerin ölüm cezasının kaldırılacağı belirtilerek,uzun zamandır haber alamadıkları dünyadaki yaşam ve  olanakları hakında bilgi edinebilmek için 100 genç nükleer savaşın ardından dünyaya ilk kez adım atarlar.Radyasyon tehditi yüzünden yaşamak için korku içinde indikleri gezegende zamanla topluluk kurma düşüncesiyle birbilerine girmeye başlayacak ve savaştan kurtulan dünyalılar, yamyamlar ve de dağ adamlarıyla sürekli bir mücadele içinde olacaklardır. 
  3. BLINDSPOT: Times Meydanı’nın merkezinde bir çanta bulunur fakat çantadan bomba değil vücudu büyüklü küçüklü dövmeler ile kaplı bir kadın çıkar. Takma adı Jane Doe (kimliği bilinmeyen bir kişi için amerikan yasal bir terim) olan kadın,cildini kaplayan dövmeleri takip ederek kimliğinin gizemini çözebilir.  Jone Doe uyandıktan sonra adını ve kendine dair hiçbir şeyi hatırlamıyor. Ajanlara sağlaya bileceği tek ipucu, tamamen dövmeler ile kaplı vücudu tarafından verilmektedir.
  4. RIVERDALE: Hikaye küçük ve ilginç bir kasabada yaşanan olayları konu edinmekte. Bir gün Riverdale kasabasında hiç beklenmedik bir ceset bulunur.Bulunan bu cesetten sonra tüm gizemler ve sırlar gün yüzüne çıkmaya başlar.Dizinin kahramanlarından olan Betty, Archie, Veronica ve Jughead cinayeti araştırmaya devam eder ve kasabadaki birçok gizemi  çözmek için bir başlangıç yaparlar.Kasabada  yaşayan bu dört arkadaşın aile,aşk ve arkadaşlık ilişkilerine dair birçok olayda anlatılır.

%3:Dizide, dünyadaki yaşam kaynaklarının neredeyse sona erme noktasına gelmiş olmasından dolayı insanlar, yaşamlarını daha rahat bir şekilde devam ettirebilmek için yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. Bu yaşam alanına ne yazık ki bütün insanların girebilmesi mümkün değil. 20 yaşına gelen herkes birtakım testlere tabi tutulduktan sonra burada yaşamaya hak kazanıyor, bu hakkı kazananların sayısı ise testlere katılan gençlerden yalnızca %3’ü. 

  •  Eğer sizde dizi arayışındaysanız bu dizilere mutlaka göz atmalısınız.:)
Hira
Subscribe
Bildir
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sosyal Medya Bağımlılığı: “Dikizledikçe” Mutsuzlaşıyoruz

Sosyal Medya Bağımlılığı: “Dikizledikçe” Mutsuzlaşıyoruz

Sonraki
Doğum hikayesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.