Instagram ve Tiktok’ta Daha Çok Etkileşim Almanızı Sağlayacak 6 Taktik

Instagram ve Tiktok'ta Daha Çok Etkileşim Almanızı Sağlayacak 6 Taktik (3)

Sosyal medyada takipçi kaybetmek hesabın sahibinin oldukça kötü hissetmesine yol açan bir durum. Özellikle de bu azalmanın nedeni bilinmiyorsa… Özellikle de kişisel sayfanızda sizin tarafınızdan üretilmiş bir içeriği paylaştıktan sonra takipçi kaybetmek veya beklenen ilgiyi görmemek oldukça moral bozucu olabilir. Belki de şahane olduğunu düşündüğünüz bir içerik hazırladınız, ardından hayranlarınız tarafından bırakılan her yoruma özenle yanıt verdiniz ve bu da size tam 10 yeni takipçi kazandırdı! Ama ne yazık ki, ertesi gün 15 takipçi kaybettiniz. Üstelik sebepsiz yere! Kafanızda bunun herkesin başına gelip gelmediği veya neyi yanlış yapıyor olabileceğinizle ilgili oluşan sorulara cevap veriyoruz! Şimdi sosyal medya hesaplarınıza bakış açınızı değiştirmenin tam zamanı! Unutmayın yanınızda bir de akıllı telefonlara yeni bir bakış getiren Galaxy Z Flip3 5G varsa akıllı telefonunuzun size sunacağı imkanlardan sonuna kadar yararlanabilir, telefonunuzu katlayıp cebinizde taşıyabilir, el çantanıza sıkıştırabilir en dar pantolonlarınızın cebine koyabilir ve tam da “o” anda çıkarıp favori açılarınıza göre esneyebilen şekilde kullanabilirsiniz!

Özellikle TikTok ulaştığı geniş kitleyi her geçen gün kademeli olarak artırmaya devam ediyor. Bu yüzden bu mecrada içerik üretmek ve hesabınıza yatırım yapmak eskisine göre çok daha mantıklı.

Instagram ve Tiktok'ta Daha Çok Etkileşim Almanızı Sağlayacak 6 Taktik

Doğru hedef belirleyin

Her sosyal medya mecrasında olduğu gibi burada da önemli olan etkileşiminizi artırmak. Bunun için de öncelikli olarak hedef kitlenizi ve sizi takip etmesini istediğiniz kişileri belirleyerek yola çıkmalısınız. Yapacağınız paylaşımlar, hedeflediğiniz kitle ile uyuştuğunda etkileşiminiz de artacaktır. Üretmeye başlamadan önce hedef kitlenize uygun olarak paylaşılmış diğer içerikleri ve başarılı hesapları takip etmekte de fayda var.

Burası gerçekten sizin için

“Sizin için” sayfası aslında TikTok’taki ana akış diyebiliriz. Burada çok sayıda yeni trendi ve videoyu görmeniz mümkün. Paylaştığınız videonun burada yer almasını başarırsanız alacağınız etkileşim de yükselecektir. Burada yer alabilmek için tek yapmanız gereken ise içeriğinizin ilgi çekici olduğundan emin olmak için düzenli olarak gönderi paylaşmak. Ayrıca TikTok’un “sizin için” sayfasında daha fazla öne çıkma şansına sahip olması için içeriğinizin yüksek kalite ve değere sahip olması gerekir. Videolarınız “sizin için” sayfasına çıkarsa, daha fazla ilgi ve katılım oranı alabilir, ayrıca bu sayfayı inceleyerek en son trendlerden ve diğer popüler videolardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram ve Tiktok'ta Daha Çok Etkileşim Almanızı Sağlayacak 6 Taktik

Sağlam duruş, sağlam takipçi getirir

Paylaşımların birbirleriyle tutarlı ve belirli frekanslarda yapılıyor olması etkileşimi yakından etkiler. Kitlenizin dikkatini daha uzun süreler boyu kendinizde tutmak istiyorsanız bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Düzenli içerik paylaşımı yaparken kalitenizden de ödün vermemeyi unutmayın. Unutmayın ki yüksek çözünürlüklü videolar diğerlerine oranla çok daha fazla ilgi görüyor. Kendinize mutlaka bir takvim hazırlayın ve paylaşımlarınızı bu plan çevresinde hazırlayın. İnsanların içeriğinizi ziyaret etmeyi ve onlarla etkileşim kurmayı sevmesi için farklı ve ilgi çekici konularda videolar oluşturmaya çalışın. Kitlenizin ilgi alanı hakkında araştırma yapın, videolarınızı buna göre oluşturun.

En başından beri; Başkası olma kendin ol!

İnsanlar çoğunlukla çok gösterişli videolar yerine gerçek ve orijinal videoları izlemeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle, içerik oluşturma söz konusu olduğunda gerçek ve özgün kalmak önemli. Büyük sosyal medya mecralarında günlük olarak binlerce içerik üretiliyor. Bunların arasından sıyrılacak farklı fikirleri yakalamak önemli.

Instagram ve Tiktok'ta Daha Çok Etkileşim Almanızı Sağlayacak 6 Taktik (4)

İletişimde kalın!

Takipçilerinizle sürekli bir sohbet halinde olmak etkileşiminizi yüksek tutmanıza fayda sağlayacaktır. Paylaşımlarınızda onlara soru sorabilir, anketler yapabilir veya size tavsiyeler vermelerini isteyebilirsiniz. Ayrıca size gelen yorumlara da cevap vermeyi unutmayın. Böylece takipçilerinizle iyi ilişkiler de kurabilir, kendinize bir konuşma ortamı yaratabilirsiniz.

Burada her şey çok hızlı!

Sosyal medya bazen anlık paylaşım gerektiren, çok hızlı ilerleyen ve trendden trende süratli geçiş yapılan bir dünya. Bu yüzden her an her yerde erişiminiz olmalı, kendinizi kendi açınızdan ifade edebilmeyi her daim sürdürmelisiniz. Küçük ceplere, çantalara sığacak şekilde katlanabilen tam boyutlu bir akıllı telefon olan Galaxy Z Flip3 5G ile gittiğiniz her yere coşkunuzu taşıyabilir, hızla değişen gündemde telefonunuzu açmadan mesajlarınızı kontrol edebilir, müzik çalabilir ve hatta fotoğraf çekebilirsiniz! Kapağı açmanıza gerek kalmadan İkili Arka Kamera ile selfie’ler çekerek anında takipçilerinizle yüksek kaliteye sahip içeriğiniz ile etkileşime geçebilir ve sosyal medya mecralarınızın yıldızı olabilirsiniz!

kooplog Orijinal
kooplog editörleri tarafından hazırlanan içerikler kooplog Orijinal adıyla yayınlanır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Evde Yapılabilecek Kolay Meditasyon Yöntemleri
Sonraki
Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu
Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu

Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.