Renderforest ile Dakikalar İçinde Profesyonel Bir Video Hazırlayın

Merhaba teknoloji meraklıları ve teknoloji arayışındakiler. Varsayalım bir fikriniz var ve bu fikrin sonuçlarına oldukça güveniyorsunuz. Ancak hangi yoldan planlarsanız planlayın, fikrinizi sunum şekliniz sizi tatmin etmiyor. Animasyonların herkes tarafından sevildiğini biliyorsunuz ama animasyon hazırlayacak ne vaktiniz ne de uzmanlığınız var. Ya da bir videoyu renderlayacak yeterli donanımınız yok veya beklemekten hiç haz etmiyorsunuz. Son olarak bir eğitmensiniz ve ders konularınızı daha dikkat çekici ve net bir şekilde sunabileceğiniz bir yol arıyorsunuz. Aradığınız tüm bu özelliklerin tek bir yerde bumanız mümkün, cevap Renderforest.

renderforest logo

Bugün sizlere online(çevrimiçi) bir şekilde çok rahat ve kaliteli biçimde video ve animasyon hazırlayabileceğiniz bir platformdan bahsedeceğim. Çoğu zaman insanlar online ve ücretsiz olan şeylerden çekinir. Ya altında bir bit yeniği olduğu ya da bilgisayarlarına zarar verebilecek bir yazılım kullanmak üzere olduklarını düşünürler. Ancak bahsedeceğim platformlarda bu durum söz konusu bile değil. Eğer fiyatı uygun (hatta bedava) ve yüksek kaliteli bir online video edit platformu arıyorsanız, bu tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Hem ücretsiz hem de ücretli opsiyonlar barındıran bu platform da ayrıca profesyonel çalışmalarınız için daha yüksek ödemeli seçenekler ile daha esnek bir çalışma ortamı da mümkün.

Renderforest nedir?

Renderforest, bireylerin ve şirketlerin özel veya ticari amaçlı “yayın kalitesi” videoları oluşturmalarını sağlayan bir çevrimiçi video üretim platformu. Kullanımı ilk aşamada tamamen ücretsiz ve isteğe bağlı olarak paranızın tam karşılığını alabileceğiniz ödemeli seçenekleri de mevcut. Sınırsız sayıda kaliteli video oluşturabilir, bunları dışa aktarabilir ve sosyal ağlar veya web üzerinden paylaşabilirsiniz. Kişisel kullanımınız için, çevrimiçi blog animasyonları, fotoğraf ve düğün slayt gösterileri, eğitim videoları ve video davetiyeleri gibi çeşitli hazır çözümlere ulaşabilir, aynı zamanda iş sunumları, etkinlikler davetleri, tanıtım videoları, kinetik tipografi, açıklayıcı videolar, referanslar ve daha pek çok seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Nasıl çalışıyor?

Dakikalar İçinde Profesyonel Bir Sunum Hazırlayın: RenderForest

Öncelikle tabii ki bu platformu kullanabilmek için neyin nasıl çalıştığını bilmeniz gerekiyor. Haydaaa diyenlere kulak vermeden önce platformun sizin için yine kendi video oluşturma tekniği ile oluşturduğu üç ana başlık altında ulaşabileceğiniz öğretici içerikleri sunduğunu söyleyeyim.

Dakikalar İçinde Profesyonel Bir Sunum Hazırlayın

“Kişisel Kullanım”“Eğitim” ve “İşletmeler için” şeklinde adlandırabileceğimiz bu başlıklardan videonuzu hazırlamak için ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabileceğinize eminim. Video şablonunuzu seçtikten sonra promosyon şablonları aracılığıyla logo animasyonlarından slayt gösterilerine kadar çok çeşitli kategoriler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Bu platform aracılığıyla yüksek çözünürlüklü medyalarınızı tamamen ücretsiz şekilde upload edebilmeniz, kendinizi, fikrinizi ya da yaptığınız işi karşınızdakinize tam anlamıyla aktarabilmeniz için mükemmel bir imkan sunuyor.

Dakikalar İçinde Profesyonel Bir Sunum Hazırlayın: RenderForest

Bütün seçimleriniz ve içerik girdileriniz tamamlandıktan sonra işin asıl can alıcı kısmı olan render kısmına geliyoruz. Eminim bir çok video işiyle uğraşan tasarımcı bu konuda bana katılacaktır ki, bilgisayarınızın başında bütün hevesiniz ile hazırladığınız videonun hazırlanmasını saatlerce beklemek işin en berbat kısmıdır. Bu platform sayesinde seçimlerinizi tamamladıktan sonra sadece dakikalar içinde videonuz hazır hale geliyor ve platform üzerinden direkt olarak Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarında paylaşabiliyorsunuz.

Her şeyden önemlisi RenderForest tüm çalışmalarınızı bulut sisteminde sizin için depoluyor ve istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz.

hazır video formatları renderforest

Renderforest Ücretlendirme Seçenekleri / Renderforest Full Versiyon

Ödeme seçeneği olarak RenderForest 4 opsiyon sunuyor; Ücretsiz, Amatör, Pro ve İşletme.

Ücretsiz seçenek sizin alıştırma yapmanız platformu öğrenmeniz için en iyi seçenek. Bu seçenek dahilinde videolarınızı indiremiyorsunuz ama istediğiniz zaman ulaşabiliyor ve rahatça paylaşabiliyorsunuz. Eğer videolarınızı indirmek isterseniz ücretli seçeneklerden birisine yönelmeniz gerekiyor. RenderForest ayrıca hazırlanan videolara bu platformda oluşturulduğunu belirten bir de su izi(watermark) koyuyor. Bu su izinden kurtulmak isterseniz ise İşletme seçeneği ile çalışmanız gerekiyor. Buradan tüm ücretlendirme listesine ulaşabilirsiniz.

Sizin çalışma profilinize göre çeşitli ödeme seçeneklerinin olması gerçekten elverişli bir esneklik sağlıyor ve paranızın karşılığını tam anlamıyla almanızı sağlıyor.

Sonuç Olarak

Günümüzde kullanılan bu alandaki çevrimiçi ve çevrimdışı platformlar zaman gerektiren ve pahalı uygulamalar olabiliyor. Fikirlerini, işini tanıtmak isteyen bir çok küçük işletme ve girişimci daha uygun fiyatlı, verimli ve kullanımı kolay bir platform arayışında. Renderforest’ın tam olarak sizin aradığın platform olacağına eminim.

Özellikle o havalı youtube girişlerini hazırlamak için vazgeçilmez bir platform 🙂

Renderforest tam olarak yüksek bütçeli video prodüksiyonu ile düşük bütçeli ve kaliteli video prodüksiyonu arasında tam bir köprü görevi görüyor.

Evet arkadaşlar bu yazımda sizlere hem fikrinizi daha iyi aktarabileceğiniz, kendinizi daha iyi tanıtabileceğiniz hem de arkadaşlarınıza küçük sürprizler hazırlayabileceğiniz bir platformu tanıttım. Özellikle bu tip işlerle uğraşıyorsanız kesinlikle bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Bundan sonra her hafta Pazar günleri görüşmek dileğiyle.

Kalın Sağlıcakla…


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

Mert İlhan Ecevit
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Telefonunuza Hükmedin: Android Root 
Telefonunuza Hükmedin: Android Root

Telefonunuza Hükmedin: Android Root 

Sonraki
Aşık Olmanın Paha Biçilemez 5 Faydası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.