İnsanlar Neden Hayal Kurar?

“İnsanlar ilerki hayatında hayallerini gerçekleştirmek için hayal kurar.”

Eğer sen şimdi hayal kurmazsan ilerde hayatını yaşayamazsın. Neden mi çünkü ; hayaller umutları yaşatır. Hayal kurmak hayatı yaşamaya felan engel değildir. Hayal kurmak çocukken başlar. Hayal bir rüya değildir ama rüyaya yakındır. Fakat tam da öyle diyemeyiz galiba çünkü rüyada ilerde olmayacak şeyler vardır fakat hayaller gerçekleri yansıtır yani ilerde olabilen şeyleri… Yani anlamak zor olmasa gerek değil mi? Hayal kurmak dünyanın hatta evrenin en güzel şeyidir. Hatta insanlar hayallerle yaşar, hayaller vazgeçilmezdir. En güzel şeyi yaşamaktır. Hayal et ki hedeflerine ulaş… 

Mesela bir örnek vereyim; Bir 8.sınıf öğrencisi 1 yıl boyunca çalışır çünkü bir hayali ve de bir hedefi var. Peki hayali ve hedefi ne? Hayali üniversite kazanıp iyi bir meslek sahibi olmak , hedefi ise lgs den iyi bir puan alıp güzel bir liseye yerleşmek. İnsanlar işte böyledir. Hayal tüm yaşamında yapmak istediklerin, hedefler ise sadece önündeki şeyler için teker teker hedefler koymak demektir. 

Hani derler ya çalışmak başarmanın yarısıdır diye bende birşey söyleyeyim hayallerde hedefleri ayakta tutan bir şeydir. Yani senin hayallerin olursa hedeflerinde olur. Peki hiçbir insan hayal kurmadan durar mı acaba? Kesinlikle hayır mutlaka herkes hayal kurar. Ama hedefleri olmayan insan vardır. Hayallerini yaşatmak için hedefler koymalısın acilen!

Özgeee
bir kıvılcım yeterdi her zaman, koşup geri dönmemize...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YAVRU KEDİLERİN KORKUTUCU OLMASI

YAVRU KEDİLERİN KORKUTUCU OLMASI

Sonraki
HAYATIN ZORLA SUNDUĞU SEÇENEKLERİ

HAYATIN ZORLA SUNDUĞU SEÇENEKLERİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.