İnsan ve Dost İlişkileri

İnsan ve Dost İlişkileri

Bazen insanların çok fazla değiştiğini düşünüyorum. Evet insanlar değişir belli bir zamana göre yaşadığı olaylara göre olabilir. Ama bazen öyle insanlar oluyor ki, kötü gününde yanında olanları unutur oluyor. Kendini topladın da kötü günündeki insanı değil de o an zamanını nasıl eğlenci kalabileceği insanlarla zaman geçirmeye başlıyorlar. Bazen anlamak zor, bir insan neden bu kadar değişir yada her insana karşı değişmesi çok mu doğru?.

İnsanlar olgunlaşabilir; sesleri ve dış görünüşleri kadar hal hareketlerinde de değişme olur. Yaşadığı olaya duruma ortama  bağlı evet. Bir yandan da yanında hala çocuk kaldığımız insanlar da var . Örneğin lisedeyken çok yakın arkadaş olmuş iki kişinin üniversite de yada ilerde ki hayatta da beraber oldukların da eski zamanlar da ki gibi hala o zamanlardaki gibi o çocukluğu yaşarlar kısmen olarak.

Sizce dostluklar artık araya mesafe girdiğinde bitmiyor mu artık?

Ya da insanlar birbirlerinin işine geldiği için mi bir müddet yakın arkadaşlık kuruyor?

Evet dostluklar şu an ciddi mana da araya mesafe girdiği zaman bitiyor. Bu mesafe tartışma vs. bi durum değil uzaklık olarak mesafe den kastım. Çünkü birbirlerinin işine yarayıp o an beraber zaman geçirmiyorlar. Aslında en güzeli de o günlerin gerçekten değeri  biliniyor sa o günleri oldukça yaşamak lazım.

Bence en iyi dostluk tohumları gençken atılmalı. Aslında bi yandan da bir insanın hayatının gidişatı hayatına aldığı insanların oluşu da şekillendirir.

Kötü arkadaş kötü hayat, iyi bir dost iyi bir gelecek.

Arif
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Üç Harflik Acı; Namı Diğer AŞK
Üç Harflik Acı; Namı Diğer AŞK

Üç Harflik Acı; Namı Diğer AŞK

Sonraki
Güven Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.