İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

İmplant fiyatları ne kadardır? Bu soruya bir limit belirlemek çok zor olsada bir üye implant fiyatı 2000 TL -8000 TL bandında değişebilen rakamlara mal olabilmektedir.

İmplant fiyatları

  • Uygulanacak implant dişin markası ve modeli maliyeti doğrudan etkilemektedir.Tedavinin uygulanacağı klinik, ünite, kullanılan malzemeler ve Ortodontist tecrübesi fiyatları etkilemektedir.
  • Uygulama sırasında yapılması gereken operasyonlar ve en önemlisi uygulayacak Hekim vidalı dişin nihai fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir

İmplant ücreti, üreten firmalara veya ithalatçılara ödenmesi gereken bir ücret olup genelde ödeme doktorlar tarafından yapılmaktadır. Doktorlar ise hastalarına toplam bir fiyat vermekte ve genelde bu fiyat vidalı diş bedelini, uygulama ücretini, üst yapı aşaması ve üst yapıda kullanılacak materyallerin bütününü içermektedir.

İmplant fiyatları 2019 yılında ne kadardır?

2019 yılı Türk Diş hekimleri birliği tarafından baz alınarak markasına göre bir implant için 2.000 ile 8.000 TL aralığında değişmektedir. Kemik içi implant için 2.070 ile 2.500 TL aralığındadır. Sert doku grefletme için 856 TL’dir Bu fiyatlar tek çene veya çift çeneye göre fiyat azalabilir veya artabilir.

Vidalı diş yapılacak bölge, yapılacak olan bölgenin uygunluğu, kemik tozu gerekiyor mu ve kaç dişin yapılacağı gibi nedenler fiyatların değişmesinde , en temel unsurlar arasında yer alır. Net bir fiyat almak için lütfen hekim kontrolüne gidiniz.

Tek diş implant fiyatı ne kadardır?

2019 implant fiyatları için Türkiye Diş Hekimleri odasının belirlediği tarifeye göre, bir kemik içi uygulama bedeli ( vidalı diş bedeli Hariç ) KDV dahil fiyat 1380 TL olarak belirlenmiştir.

İmplant takılması ne kadar sürer?

Cerrahi aşama 15 dakika gibi bir sürede yapılır. Bu sürede üst yapıyı taşımak için vida koyulur kemikle kaynaşması 4 ayı aldığından 4 ay sonra titanyumdan yapılan dişiniz eklenir.

SGK implant tedavisini karşılıyor mu?

2010 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılan Sağlık Uygulama Tebliği usul ve esasları gereğince SGK implantı lüks saydığı için karşılamıyor.

İmplant tedavisi acı verir mi?

Cerrahi işlem lokal anestezi altında yapıldığı için hiç bir acı hissetmezsiniz. Fakat anestezi etkisi geçtikten sonra çok hafifi bir ağrı hissedeceksiniz ama buda 24 saat içerisinde biter.

İmplant kaç yaşından itibaren yapılır?

Genellikle kemik yaşına bakılır kabul görmüş yaş ise 18 yaşından itibaren yapılır ve yaş sınırlaması yoktur 65 yaşındaki bir hasta da yapabilir.

İmplant diş kaç tane yapılır?

Tam dişsiz olan bir ağza 14 tane yapay diş yapılarak köprü desteği sayesinde 32’ye tamamlanır.

İmplant ne kadar sürede iyileşir?

Cerrahi aşama ve üst yapı aşaması ile birlikte ortalama 3-4 ay sürede iyileşir ve diğer dişlerinizden hiçbir farkı olmadan hayatınıza devam edersiniz.

Diş çekiminden hemen sonra implant yapılabilir mi?

Evet diş çekiminden hemen sonra yapılır hatta buna en iyi tedavi yöntemi derler. Çünkü hali hazırda yapay diş kökünüz eklenmesi için yer açılmış bu yüzden tekrar cerrahi bir işleme gerek kalmaz

Devlet hastanesinde implant yapılır mı?

Bazı devlet hastanelerinde yapılabiliyor fakat bu ücretsiz olduğunun anlamına gelmiyor SGK bunu lüks bir tedavi olarak gördüğünden devlet hastanelerinde tedavinizi yapsanız dahi ücret ödersiniz.

Aynı anda kaç tane implant yapılabilir?

Aynı anda 3 tane yapılır ama bunların kemikle kaynaşma süreleri olduğu için bir anda yapay diş kökleri yapılır diye bir durum söz konusu değildir.

İmplant diş çürür mü?

Titanyumdan yapılan yapay diş olduğu için çürümesi söz konusu değildir fakat normal dişlerinizden bir farkı olmadan bakım yapmalısınız?

İmplant protez nedir?

Üst yapı aşmasında yapılan hareketli veya hareketsiz titanyumdan elde edilen yapay diş kökleridir.

İmplant sonrası kanama olur mu?

Cerrahi aşama bittikten sonra ilk 24 saat içerisinde hafif kanamalar gerçekleşebilir fakat bu normal bir durumdur eğer aksi halde bir kanama varsa doktorunuza gitmeniz gerekir.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?