İçinizdeki canlılar

Hayvanlar…

Doğal ortamlarını yok edip bizimle şehirde yaşamaya mecbur ettiğimiz canlılar (kedi, köpek,kirpi, tavşan) bunları şehirde çeşitli yerlerde görmek mümkün.

Ve onlar bizim oyuncağımız! İstemediğimiz yerden çeşitli şeylerle kovalayabileceğimiz canlılar değil önce bunu bilin!

Köyde tezek temizleyip buraya gelince “sınıf” atladığını sanan öküzler! Onlar senden daha temiz..

Ay bana değmesin diye ufacık hayvandan kaçan zengin bebe senin kadar korkulacak bir canlı değil o kedi!

Aman kokuyor diye bahçeden koyduğun kedi senin sıçtığında kokuktuğun kadar kokutur sifonu olmadığı için çekemez çıkıp bir kova su döküver sen olmasaydın orası arazi kalacak onunda yaşam tarzı değişmeyecekti burada bağdan gelen sensin!

Ayrıca hiç bir hayvan sizin yada doğurduğunuz p*çin oyuncağı değil o şımarık p*çlerinize AZ insanlık öğretin “yaratılanı yaradan dan ötürü” sevsinler hiç olmazsa evinize bakmayacağınız hayvanları alıp sonra sokağa terk etmeyin.

Hoş olmasa da en çok onların selameti için yaşadığınız yerdeki belediyeler ile irtibata geçin kısırlaştırma talep edin burası doğal hayat değil artık araba altlarında ezilerek bazı pisliklerin tecavüzüne bazılarının kulaklarını ayaklarını kesmesine engel olun Allah için yapın

Ben tek başıma ne yapabilirim ki deme bir çok zafer bir kişinin adımı ile başlamıştır hem dene kazanamasan da dene kaybın olmayacaktır bu işin sonunda kendin için yap onlar için ama birşeyler yap.

Kenardan oturup izleyen olma önde olup lider ol başını yastığa rahat koyabiliyor musun?

Olan biten seni rahatsız etmiyor mu?

Bir yerden başlamak lazım…………..

Yaşayan gariplere biraz su biraz mama kışın sığınacak bir yer verin hiç birini yapmıyorsan en azından boş boş konuşup ” İnsanlar yakında hayvanlar kadar değer görmeyecek” demeyin ibadet etmeyince yaradan bile kulunu terk ediyor ben sadece insanım senin gibi görgüsüz bir yaratığa saygı sevgi besleyeceğime kedi köpek severim..

funda-neidim
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kendinle Yüzleş/ Emetofobi

Kendinle Yüzleş/ Emetofobi

Sonraki
Stefan Zweig

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.