GABRİEL FERNANDEZ'İN KİM ÖLDÜRDÜ?

Netflix te mini dizi olarak yayımlanan bu olay aslında trajik ve bir gerçek hayat hikayesidir. Gabriel Fernandez 8 yaşında 2013 yaşında taciz ve cinayete kurban gitmiştir. Gabriel annesi ve kardeşleri ile yaşıyordu babası ise hapishanedeydi. Bir süre sonra annesi yeni erkek arkadaşının yanlarında yaşamasına izin verdi. Annesinin erkek arkadaşı bir güvenlik görevlisiydi. Bu nedenle güçlü, kuvvetli ve cüsseli biriydi. Annesi Gabrieli doğurmak istememiş bu nedenle Gabriel hiç iyi davranmıyordu. 

Erkek arkadaşının eve gelmesi ile birlikte Gabriel için kötü hayat başlamıştı. Gabriel’in annesi çocuğa şiddeti kendisi değil artık sevgilisine yaptırıyordu. Evlerinde kedi besliyorlardı bu yüzden kedi kumu, kedi kafesi ve kedi oyuncakları vardı. İlk başta Gabriel’i döverek geçiriyorlardı günlerini ancak daha sonra şiddet gittikçe artmaya başladı. Erkek arkadaşı artık kemerle dövüyor ve bazen de yatağın başlığına kelepçeliyordu. Bu sırada Gabriel çok acı çekiyordu ve çok ağlıyordu, geceleri uyuyamıyor, yatağa bağlı olduğu için tuvalete gidemiyordu. Tuvalete gidemediği içinde altına yapıyordu. Sabah kalktıklarında Gabriel’in altına yaptığını fark ettiklerinde tekrar dövüyorlardı. Gabriel bu arada ana sınıfına gidiyordu. Öğretmenin yanağında ki ya da kolunda morlukları ve şişlikleri fark ettiğinde ne olduğunu sordu. Gabriel ise cevap olarak düştüğünü söyledi. Öğretmen ilk başta bunlara inandı. Ancak gün geçtikçe kafasında ki kesikleri ve vücudunda olan sigara izlerini fark etti ve hemen Çocuk ve Aile Koruma hizmetlerini arayarak eve polis gönderdi. Ama Gabriel’in annesi onun çok yaramaz bir çocuk olduğunu ve sürekli düştüğünü söyledi. Polis, eve bir göz gezdirip çıkmıştı. Polis, Gabriele yaramazlık yapmamasını eğer yaparsa da bir dahakine onu nezarete kapatacaklarını söyledi. Gabriel artık daha çok korkuyordu. Bu olaydan sonra şiddet gittikçe arttı. Artık uyuyacak ne bir yatağı vardı ne de ışık. Çünkü artık onu yatağın karşısında duran küçücük dolabın içine kapatıyorlardı ve sabaha kadar orada kalıyordu. Yemek vermiyorlardı. Gabriel sürekli açtı. Bazen ona evdeki kedi kumunu yediriyorlardı. Öğretmeni artık neredeyse her gün Çocuk ve Aile Koruma hizmetlerini arıyorlardı. En sonunda Gabriel annesinin onu suçlaması üzerine erkek arkadaşı tarafından ağır şiddet ve sonun silah ile cinayete kurban gitti. Aile çok rahattı. Hiçbir şey olmamış gibi polisi ve itfaiyeyi arayıp banyoda düştüğünü söylediler. Ancak her şey otopside gün yüzüne çıktı. Midesi bitik durumdaydı. Kedi kumundan dolayı enfeksiyon kapmıştı. Kafasında ve kolunda çatlaklar vardı. Bedeni tamamen yara bere ile doluydu sigara izleri, morluklar, şişlikler ve kırbaç izleri. Artık tanınmaz haldeydi.

Küçücük bir çocuk ailesi tarafından katledildi. Tabii ki bu durum televizyonda ve gazetelerde yer aldı. Burada Çocuk ve A ile koruma hizmetleri ve görevli olan polisler suçlu bulundu. Bunun dışında Gabriel’in annesi ve erkek arkadaşı da suçlu bulundu ve hapis cezası aldılar.  Bu mini dizide de Gabriel için adaleti sağlamaya çalışıyorlardı. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Tabii ki bu durumu sindirmeniz mümkün olursa.

yazar

Yazar: Beril

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.