İÇİMDEKİ KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞU

Fotoğraf sahibi: cottonbro studio (@cottonbro studio on Pexels)

Burda kendimi anlatmak istiyorum sizlere, hayatımda yaşadığım pişmanlıkları, yapmış olduğum hatalar ve sonuçlarını, yanlış seçimlerimi vb şeyleri bilmiyorum belki kimse okumayacak ama ben yazarak iyi oluyorum.

Bu yazımı Bi kaç genç kız okusa bile çok mutlu olurum. Onlara Bi nevi bazı hayatın gerçeklerini, hayatın cilvesine kanıp yanlış yaptıklarını doğru sanmalarini engellemek istiyorum kendimce.Kendini ne olursa olsun sev.

Özgüvenli ol.

Hayatında illah Bi erkeğe ihtiyaç duyma.

Kendinden başka kimseye ödün verme.

Kendni kimseye ezdirme.

Şiddete susma kimsem yok diye düşünme.

UNUTMA BIZ GÜÇLÜYÜZ 

           HAYATIMIN YANILGISI

Altı kişilik bir ailenin en büyük ve tek kızı. Bu kızın hiç bireyi olmadı ne istediği ayakkabı ne istediği oyuncaklar ne abur cuburlar ama istediği en çok şey anne baba sevgisi. Bu kızın çocukluğuna dair hatırladığı tek şey babasına benzediği için annesinden yediği dayak ve hakaretler. İlk aşkı babası değildi. Çünkü babası ona sevgisini hiç göstermedi. İstediği tek şey saçının okşanmasıydı.

Bi şekilde büyüdü bu kız ve liseye başladı. Aşık oldu kız. Herşey çok güzeldi .17 yıldır İstediği şey olmuştu sevilmek. Çok güzel seviyordu adam. Baba gibi kız onu babası yerine koymuştu. Ama ihanet etti adam ona kızın en yakın arkadaşıyla çıktı. Kızın adını çıkardı. Kıza etmediği hakaret kalmadı. Ama kız vazgeçmedi. Çünkü sevilmisti içindeki küçük kız çocuğu seçilmişti.Herşeye rağmen tekrar barıştı adamla annesi sürekli karşıydı dövüyordu hakaret ediyordu ama kız vazgeçmedi adamdan ve adamda kıza hem fiziksel hem psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Kız vazgeçmek istedi ama ailesinin yaptıkları onu hep o adama itti.

Ve sonunda kaçtılar adamla ve evlendiler adamın ailesinin evinde yaşıyorlardı. Hayatında istedi tek şey annelik olan kızın hayali oldu ve hamile kaldı. Ama doğuma 1 ay kala kocasının onu aldattığını öğrendi. Gitmek istedi ama gidicek yeri yoktu. Annesi başka adamla evlenmişti babasıyla zaten konuşuyordu.Durdu yine oğlu için oğlunu kucağına aldığında yeniden doğdu. Kocasına inanıp Bi şans daha verdi. Ama kocası yine devam etti arada da şiddet. 

Kadın bir kez daha hamile kaldı. Bu sefer kızı olacaktı çok korkuyordu kızına onun kadaerini yaşar diye yine doğumuna yakın aldatıldığını öğrendi. Erken doğum yaptı ve kızı 1 ay yoğun bakımda kaldı. Yine sustu kadın…

Kadinin çilesi bitmedi bu sefer evladı kanser oldu tedaviye başladılar. O süreçte kadın dayak yedi yanlz kaldı. Kocasının ona destek olmasını istedi onun kocasına destek olduğu gibi ama adam için önemli olan sevgileriyle.

Şimdi oğlu iyileşiyor kocasına hiç saygısızlık yapmıyor kocasının ailesine herseyi yapıyor ama kocası yine aldatıyor küçümsüyor ama kadın için sadece çocukları var .

 

Pınar Arslan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gençliğin Kabusu; Zorbalık Evresi
Sonraki
Dubai Bling Cast İncelemesi

Dubai Bling Cast İncelemesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.