İçimdeki Canavar

Evet uzun zaman sonra yeniden ben.

İlk defa depresyonda hissetmeden bir şeyler yazmak geldi içimden. Hayatıma şöyle dönüp bir baktığımda nasıl bir kaosun içine sürüklemişim kendimi diyorum. Bazı şeyleri daha kolay halledebilecekken nasıl zorlaştırmışım kendim için. Gerçi bu herkes için geçerlidir.

Keşke sevdiğimiz insanları düşündüğümüz kadar, onlara kıyamadığımız kadar kendimizi de düşünsek, kendimize de kıyamasak.

Öyle olmuyor ama. Birileri giriyor çıkıyor hayatımıza. Gidenler yaslarını tutturuyor. Gelenler bizi gidenler gibi parçalar mı diye korkutuyor. Gelecek kaygısı, yaşam zorluğu derken arada sıkışıp kalıyoruz. Kendimize sevgimizi kaybediyoruz, saygımızı yok ediyoruz. Bazılarımız bırakın kaybetmeyi henüz bulamamış bile olabiliyor.

Yorgun hissediyordum. Hiçbir şey yapmadan, kimseyi hayatıma almadan bu sahte duyguların, sürekli birbirinin arkasından iş çevirenlerle yaşamak istemiyordum. Sahte duygularda o kadar çok kayboldum ki, iyi niyetim o kadar çok suistimal edildi ki, bir gün daha fazla iyi olmanın bana kazandırdığı bir şey olmadığı gibi kaybettirdiğini düşünmeye başlamıştım.

Yanılmışım. İyilerin hep kaybettiğini düşündürülen bu dünyada bunun yanlış olduğuna emin oldum.

Şu an hayatında ne değişti de iyiler kazanıyor diyorsun, diyebilirsiniz. Hiçbir şey değişmedi.

Ben değiştim.

Düşündüm, öldükten sonra dünyanın en başarılı ve en zengin insanı olarak ölsem ama kötülüğümden insanlar benden nefret etse mutlu olur muyum diye?

Olmazdım. İnsanların sana olan sevgisi seni hayata bağlıyor ne yazık ki. Sevilmek kadar güzel bir duyguyu kenara kaldırmak bana zor geldi.

Başkası beni kırarken düşünmüyor olabilir ama ben başkasının kalp kırıklığının üzerinde yaşayamazdım.

Herkes bir gün kendi vicdanıyla yüz yüze gelecek çünkü. Ve ben bir canavarla karşılaşmak istemiyorum.

Herkesi affettim. Kendimi bile. Hayat daha pembe gözüktü kendime. Elbet duygusallaştığım bu düşüncelerden çıktığım zamanlar olacaktır. Bende insanım.

Ama kendinin farkında olan bir çok şeyin farkında olur.

Kötü olmayın, size kazandıracağı tek şey aynaya baktığınızda göreceğiniz bir canavar olacak.

Moon
Söylemek istediğim çok şey var,susmak istemiyorum
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Muhabbet
Sonraki
Hayatın Döngüsü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.