Huzur

Huzur demek  gökyüzü demek , huzur demek mavi demektir.  Huzur demek özgürlük demektir,öyle ya kuşlara meskendir gökyüzü ve gökyüzüne vurgundur kuşlar.

Bir kuş olsaydım ben de kimbilir ,bir kırlangıç yahut bir serçe. Özgürlüğe açılsaydı kanatlarım ve sonsuza kadar uçsaydım kendi huzur denizime.

Huzur mükemmeli değildir asla,aksine herdem hataları, yenilgileri aşıp kavuşulur ona. Sahi diyorum ki nerede kusursuzlar diyarı, bunca şikayet edebimiz varsa,kusurları yem edinen balıklar misali .

Yanlışları sebebiyle düşer insan ,huzur silkelenip kalkmayı bilene armağanıdır Yaratanın. Bedenine ruhuna tüm zerresine  dağılan eşsiz bir armağandır . Öyle ki sebepsiz huzursuzluklar nasıl yorar düşündürür ise insanı, sebebi olmasa dahi huzur, öyle dinlendirir ve düşündürür insanı bir farkla ki düşüncelerin en güzeliyle sarar aklını.

Ve hayat! Ne güzel bir armağandır o ,sıcaklığı bedeninden  önce ruhuna yayılır insanın. Ve huzur salt bir his değildir aslında bazen bir insan,bazen bir mekan bu yüzdendir her insanın ve her mekanın yeri ayrıdır yahut olmalıdır. Bazı insanlar insana huzur verir ,bazı insanlar ise huzurun ta kendisidir .

Temennim o ; Huzurunuzu bulasınız  mükemmel olanı değil, eğrisiyle doğrusuyla  size huzur olanı ,huzur olup ta ciğerlerinize kadar dolanı…

nebahat-guler
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Farsite Online game
Sonraki
HAYAL KIRIKLIĞININ ADIM İZİ: UMUT

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.