Hoş Bakışlar Vardır Ki, Öylesine Hoş Geldin Der Ki…

Hoş Bakışlar Vardır Ki, Öylesine Hoş Geldin Der Ki, Sen Hoş Geldin Sözünün Ne Olduğunu O Ana Kadar Bilmediğini Anlarsın!

Bazı bakışlar vardır, bakarken bakınca insanı paramparça eder yüreğinden hançerler, hayattan bıkarsın! Bazı güzel bakışlar vardır, insana bakmakla insanın insan olduğunu yaşamanın hazzını o bakışıyla öylesine coşturur ve hazla kaplar ki, insan yaşadığına şükürler eder ve o bakışlı insana hayranlıkla bakarken kendinden geçer ve cennet bahçesinin bakışına hayran bakarken, bu cennet bakışı yaratan Rabbine binlerce kez şükürler eder secdeye kapanır.

Bazı bakışlar vardır, anlatılması zor mümkün olan hoş bakışlar vardır ki, öylesine hoş geldin der ki, sen hoş geldin sözünün, ne olduğunu o ana kadar bilmediğini anlarsın! Hoş olmak neymiş haz alarak anlarsın! Bu hoşluğu bin değil bir cümle ile anlatmak o kadar basit kalır ki ve anlatamazsın ki, güzelliğine hayran kalır bakar durusun! Anlatmak daha önce yaşadığını bildiğini anlatmak içindir, yeni anladığını hazzıyla haz aldığını bir anda yudumlarken, anlatamazsın ki!Hep hırçın dalgalarda yüzen, hırçın dalgalı gelen bakışlarla alabora olan, sakin denizin sakinliğini duruluğunu ve berraklığını bilemez ki! İnsan kendine bakan bir çift gözün sarışını candan hoş geldin neredesin canımın için, gönül dostu diyen mutluluğundaki hoşluğun serinleten kanat çırpınışlarını görmeden karşılanmadan fark edemiyormuş. Fark ettiren bu hoşluğu yaratan ve hissettiren Rabbime binlerce kez şükür.

Mehmet Aluç

Mehmet Aluç-Kul Mehmet
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayatımıza Anlam Katan Renkler Bize Neler Söylüyor?
Sonraki
Yalnızlığın İnsansız Kalışına Şahit Oldum!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.