Herkes Film/Dizi Eleştirebilir Mi?

Herkes Film/Dizi Eleştirebilir mi?

Öncelikle herkes bunu sorunun net bir cevabının olmadığını ve üzerine cidden tartışılabilecek bir konu olduğunu belirtmek isterim. Sebebi ise sorunun cevabını verirken bile kendim ile arada çelişmem.

Öncelikle sizlere kendi fikrimden bahsetmek isterim. Bu sorunun cevabı benim için evet zaten olmasaydı bunları buraya yazmıyor olurdum. Bence herkes izlediği bir Film/Dizi eleştirebilir bunun için gidip 4 yıl boyunca “Radyo, Televizyon ve Sinema” Bölümünü bitirmesi gerekmiyor.

Evet gerekmiyor ama şöylede bir önemli nokta var, hayatı boyunca hep aynı, aynı değilse bile benzeri şeyleri izleyip tek tip film/dizi izleyip kendimizi film/dizi gurmesi sanmak çok büyük bir hata hele gerek bu işin okunu okumuş ya da hayatını bu işe adayan, bu iş sayesinde para kazan insanların fikirlerini kale almamak çok büyük bir hata.

Şöyle bir örnek ile size fikrimi anlatmak isterim. Bir “a” kişisi bir de “b” kişisi düşünü, “a” kişisi şimdiye kadar sadece “Recep İvedik” “Çılgın Dershane” gibi tabiri caizse basit şeyler izlemiş en sevdiğin yabancı film nedir sorusuna ‘Hızlı ve Öfkeli, tüm filmler’ diye cevap veriyor. “b” kişisi de bunları izlemiş ama bunlarla yetinmemiş eski-yeni ne varsa IMDb puanına dikkat etmeksizin filmleri dizileri tüketmiş ve kendince belli bir seviyeye gelmiş, kendi standartlarını kendi belirler, klişeleri kendi fark eder olmuş. Sizce siz hangisini fikrini kâle alırsınız?

Bence okurken kendiniz cevapladınız.

Sonuca varmak gerekirse bence herkes film de dizi de eleştirebilir çünkü her insanın her bireyin kendi fikri, görüşü vardır. Herkes izlediği içerikten farklı bir sonuç farklı bir fikir çıkarabilir.

Berke Meral
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DİJİTAL KAYNAKLAR
Sonraki
Sobalı Evde Büyümek

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.