HERKES BU KİTABI DA OKUSUN: CANDOR

” FARKLI OLMAK ÇABA GEREKTİRİR.”

Bu kitap çok da aşina olmadığımız bir yayın evinin bastığı yine çok aşina olmadığımız bir yazara ait olan ve tabi ki aşina olmadığımız bir konusu olan, herkesin deneyimlemesi gereken bir kitap.

Pam BACHORZ ‘un 2009 çıkışlı kitabı aynı sene, Tudem Yayın Grubu’nun markası olan DELİDOLU tarafından Türkiye’de okurlarla buluşmuştur.

Candor, içinde  güven duygusunu sonuna kadar hissedebileceğiniz bir kasabanın adı. O kadar güvenilir bir yerdesiniz ki asla buradan çıkamazsınız. Burada size zarar verebilecek insanlar yoktur, zarar verecek insanların büyümesine de imkan yoktur. Çünkü tüm bölgede çalan müzikler buna asla izin vermez.

Daha doğrusu bu müziklerin içinde gizlenmiş olan sübliminal mesajlar asla izin vermez.

” AMA MESAJLARIN BİZİ DÜZELTMEK İÇİN İCAT EDİLDİĞİNİ FARK ETMEMİŞTİM. ”

Candor, mükemmel dizayn edilmiş, kliplerde görülen o düzenli sakin yaşamın merkezi gibi bir yerdir. Kadınlar ve erkekler ne giyeceğini bilir, aşırılık ve her türlü zararlı alışkanlık buranın dışında kalır.

Bu mesajların ulaşamadığı tek bir kişi var; Oscar. Ana karakterimiz aynı zamanda Candor’un kurucusunun oğlu. Küçük yaşta gelen mesajları fark etmiş ve kendini karşıt düşünmek için kendi mesajlarıyla eğitmiştir.

Fakat Nia’nın Candor’a taşınmasıyla her şey yerinden oynayacaktır. Nia bu sokaklara olan aykırılığını ilk andan beri belli etmiştir çünkü. Oscar’ın tekdüzeliğinin farkında olduğu hayatı da aynı düzeyde yerinden oynayacaktır. Aşk tüm taşları yerinden oynatır çünkü. Böylece Oscar da Nia’nın beyni yıkanmadan Candor’dan kaçması için planlar yapmaya başlar.

Kitap, bilim kurgu kitabı olarak sınıflandırılabilir. Fakat bu kitabın distopik mi yoksa ütopik mi olduğunu okuyucunun kendisi karar vermelidir.

Kitapta geniş zaman kipinin kullanılıyor olması okuyucuyu rahatsız edebileceği gibi, farklı tat arayışında olanları etkileyecektir de.

Hitap ettiği kitle genç-yetişkinler olsa da hemen her yaş grubundan okuyucuya hitap edecek düzeydedir.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, orijinal kapak fotoğrafından daha başarılı bir kapak tasarımı vardır.

Keyifli okumalar…

( Kitabın tanıtım videosu aşağıda mevcuttur )

ÖZGECAN YILDIZ
bir kıvılcımla başlar her şey
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Masumiyet Müzesi
Sonraki
21. Yüzyıl İçin 21 Ders

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.