Her Şeye Sahip Olabilirsiniz! (The Secret)

Her Şeye Sahip Olabilirsiniz! (The Secret)

Kaderinizin mimarı sizsiniz. Yazar sizsiniz. Hikayeyi siz yazıyorsunuz. Kalem sizin elinizde ve siz neyi seçerseniz o olacak…

İstediğiniz, her gece uyumadan hayaller kurduğunuz o şeye sahip olabilirsin. Nasıl mı? Eğer merak ediyorsan başlayalım!

Şimdi sana yazın okuduğum ve hayatımı bambaşka yöne çeken kitaptan bahsedeceğim. Kitabın ismi “The Secret” ve yazarı Rhonda Byrne. Şimdi sana bu kitaptan birtakım alıntılar yaparak “kısaca” sana bu yasanın ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl hayatına bunu sokabileceğini anlatacağım. Hayatında yaşadığın iyi veya kötü her ne varsa, bunların hepsini hayatına çeken sensin. Ve sana çok kötü bir haberim var. Kötü düşünce, kötü düşünceyi çekiyor. Yani şöyle ki başına kötü bir olayın gelmesi için tam olarak onu düşünmene gerek yok. Benzer düşünceler onu zaten hayatına çekecekler. Yani kısaca istediğin gibi bir hayat sürmek istersen düşüncelerinin hepsini ona göre seçmen lazım. Bütün düşüncelerini sınırlandırmak ve çekim yasasına göre yaşamak çok da kolay bir şey sayılmaz. Bunun için zaman ve inanca ihtiyacın var. Şimdi bu yasayı uygulamak için kitapta geçen bir kaç adımdan bahsedeceğim sana.

1Adım:İsteyin

“Açık ve net” bir şekilde hayatında neyi veya neye sahip olmak istediğini düşünmen lazım. Hatta bana soracak olursan bunu kağıda dök derim.

Doğru düşünün; düşünceler dünyadaki açlığı doyuracaktır..

Düşünceler manyetiktir ve frekansları vardır.Siz düşünürken düşünceleriniz Evren’e yayılır ve manyetik güçleriyle aynı frekanstaki bütün benzerlikleri mıknatıs gibi çekerler.

Veee

2.Adım:İnanın

İşte bence ennn önemli adım bu. Bir şeye sahip olman için buna tamamen inanmış olman lazım. Tamamen o şeyin senin olduğuna inan.

Sana söyleyeceğim en önemli şeylerden biri ise düşünürken veya yazarken mutlaka şimdiki zaman veya geniş zaman kullan. Asla gelecek zaman kullanma çünkü o zaman dileği ertelemiş olursun. Ve unutma ki imkansız bir dilek yok.

Uykuya dalmadan önce aklınızdan son geçenler kesinlikle güzel düşünceler olsun.

“Hayal etmek her şey demektir. Hayatın size getireceklerinin ön gösterimidir.”

Albert Einstein

 

3.Adım: Alın!

Bu son adımımız. Ve şimdi senden istediğim şu ki o çok istediğin her ne ise onu elde etmiş ve almış gibi hissetmeye başla. Kendini buna inandır. O an hissedeceğin düşündüğün her şeyi hisset. O kadar kaptır ki kalbin atmaya başlasın.

Bu son adımdı.

“Düşünceleriniz, sözleriniz ve davranışlarınız, isteğinizle çelişmesin.”

Olabildiğince kısa ve öz anlatmaya çalıştım. Eğer şansın var ise lütfen gidip hemen bu kitabı al. Eğer bulamadıysanız veya şu an alamıyorsan bir sürprizim var!! Bu kitabın bir belgeseli de var. Hemen gidip onu izle. Unutma ki hayatın senin zihninin elinde. Pozitif düşün, evrenin gücüne inan!

Gigi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Diyanet Cuma Hutbesini Yayınladı: Yaşlılar Evden Çıkmasın, Kalabalığa Girmesin
Diyanet Cuma Hutbesini Yayınladı: Yaşlılar Evden Çıkmasın, Kalabalığa Girmesin

Diyanet Cuma Hutbesini Yayınladı: Yaşlılar Evden Çıkmasın, Kalabalığa Girmesin

Sonraki
Bilim Dünyası: “Salgın Döneminde Öpüşmek İyi Fikir Değil”
Bilim Dünyası: "Salgın Döneminde Öpüşmek İyi Fikir Değil"

Bilim Dünyası: “Salgın Döneminde Öpüşmek İyi Fikir Değil”

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.