Hedeften Neden Kopar İnsan?

Aslinda hedeflerimizi daha konuşmaya baslar baslamaz çevremizdeki kisiler tarafından belirlenir. Ilk olarak hayata ne olacaksın sorusuyla hemen hemen hepimiz karşılaşıp baslamistiriz. Hedef nedir ne olmalı ne kadar odak noktasında kaliriz ve hedef kavramını ne zaman başlarız kavramaya??

Hedef,kişilerin geleceklerini belirleyen bir kavrami gibi algılanması aslinda sadece geleceği değil  kisiligide belirleyen bir etmen olarak düşünelim. Yıllarca hepimiz bir amaç  için uğraşır çabalariz ama bazen boş  yada dolu bir suru fedakarlık lar ile yinede emek sarfederiz. Bunun ilk sebebi temel ihtiyaçlar  hiyerarşisi değil mi? Evet evet kendimizi ilk önce güvende hissetmek için temel  maddiyati sağlama alma çabasında  olur bunun için hedefin gerçekleşmesini sağlarız. Ama bir anket yapacak olursak  hangimiz ne kadar hedefe ulaştık yada ulaşmak istediğimiz duraktayiz? Bircogunuz simdi bu yazimi okurken sorguluyorusunuz evet uğraştım emek verdim ama olmadı yada oldu bunu istatistik olarak hesaplarsak eminim birçoğunun ulaşmak istediği yerde olmak veya hayali olan işi yapan cok az bir sayi çıkacaktır.

Aslinda bu sorunun temel kaynağında bizim sadece bir alanda yoğunlaşır farkli alanları gormememiz. Eğitim hayatinda ki yanlış  tercihler  yada yeter ki olsunlar bizim gelecekteki yaşantımız belirleyen  öge, bunun için doğru ve net bir karar ile beklemek yada hayalin peşinden gidebildiğin kadar koşmak ve uzun yolda pes etmeden yürümek..bazen olmuyor yeter artk bırakıyorum deriz aslinda kopan ip orda değil mi??

Tam bitti dedigin anda aslinda bizi bekleyen yeni bireyler mutlaka var yeter ki onu fark edip yeni bir amaç edinelim. Belkide hepimiz, ayni şeyden muzdarip  yaşıyoruz.

Hedeflerimizden neden  kopariz devamı gelecek.. iyi okumalar

okur

Yazar: nehir-Polat

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 Yorum

  1. Bazen kopar bazen de koparılırız sanırım…
    Hedeflerin çoğu çevrenin ürünü olunca bizde onlara tutunup kendi hayalimiz gibi yaşıyoruz… Umarım güzel hayallerin güzel insanlarla çevreyle yaşandığı zamanlar olur.