Sürpriz

Kadın mutluluktan havaya uçuyordu. O gün sonunda uzun zamandır beklediği grubun konserine bilet alabilecekti ve gidebilecekti konsere. Bunu uzun yıllardır sabırsızlıkla bekliyordu. Normalde tek başına olsa konser sevmezdi, ancak Adam konserleri çok seviyordu ve ona da sürpriz yapacaktı böylelikle… Öncelikle biletini almak için konser web sitesine girdi ve cumartesi gününe iki adet bilet aldı. Sonra kampanya sitelerinden birine girdi ve pazar günü için yakın ilçelerden bir otelde SPA’nın çift için bütün gün masajlı bütün gün sauna kullanımı olan bir kampanyasını satın alıp; oteli aradı. Pazar gününe masaj randevusu aldı.

Mutlu olacağından adı gibi emin olsa da içini bir korku sardı, ya işi ya da arkadaşlarıyla programı vardıysa?! Olsa bile sevgilisiyle bütün bir günü rahatlama seansı olarak geçirmek onun da hoşuna gitmez miydi?

Kadın evde hop oturup hop kalkıyorken aklına birden sürpriz bir şekilde haber vermek geldi aklına. Şok edici sürpriz bir şekilde bu hafta sonunu haber verecekti ona. Öncelikle bilgisayarında ofis programında yazılması gereken yazılarını yazdı. Çıktıları almak için köşedeki internet kafeye gitti. Çıktıları alıp eve dönerken mahallenin en iyi fırınına uğradı, küçük iki kişilik bir pasta aldı. Köşede oturan çiçekçi kadından bir buket papatyasını da alıp yuvasına döndü. Öncelikle kağıtları kelime kelime veya cümle cümle kesti; yakasından bir tutam çıkacak şekilde “sol arka cebi kontrol et” ibareli küçük kağıdı yerleştirdi; sol arka cebine “Sağ arka cepte”; sağ cebe saç tokasına bak, saç tokasındaki kağıtta “Konser nasıl fikir? Öndeki sağ cebi kontrol et”, sağ cepte “Hiç Redd konserine gittin mi? Gitmediysen sağ çorap gittiysen sol çorabı kontrol et”, sol çoraba konser biletlerini, sağ çoraba ise “Sol çoraba bak” yazan minik kağıtlar yerleştirdi.

Şimdi akşam için hafif birer yemek yapmak kalmıştı. Mutfağa girdi, önlüğünü takıp öncelikle buzdolabını açıp hafif neler yapılabilir diye buzdolabında kalan yemeklikleri inceledi. En hafif olarak yapabileceği haşlama sebze olurdu, üstlerine belki biraz sos… Sebzeleri çıkarıp yıkadı ve tencereye koydu, biraz tuz ile hemen üstlerine bir miktar su. Altını sonuna kadar açıp çabucak kaynamasını sağladıktan sonra çok yumuşamalarını beklemeden kısa süre içinde ocaktan aldı ve soğumaya bıraktı. Üzerine biraz limon biraz da zeytinyağı gezdirirse bu tamam olacaktı.

Adam’a sofralar kurmak isterdi başlangıcı, çorbası, ana yemeği, mezesi, tatlısı, zeytinyağlısıyla ancak sağlık açısından ikisinin de hafif yemesi lazımdı. Eninde sonunda o günler gelecekti… Beklediği bunun haricinde çok gün vardı Kadın’ın, bir süre daha bekleyecekti…

chileksu
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kaldırımda Hüzün

Kaldırımda Hüzün

Sonraki
Sosyal Kaygıyla Mücadelem

Sosyal Kaygıyla Mücadelem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.