Hayvanlar Hakkında Bilgiler

Hayvanlar Hakkında Bilgiler

Hayvanlar Hakkında Bilgiler

1-) Çita: Çitalar dünyanın en hızlı olan hayvanlarıdır. Burunlarından ağızlarına kadar inen çizgi çitaların terlememesini sağlar.

2-) Muhabbet kuşları: Muhabbet kuşları zeki ve sadık hayvanlardır konuşabilirler konuşma süreleri 1-2 ay arası (yavru ise) 3-4 aydır (yetişkin ise) esaret (kafes içinde) altında 15 daha iyi bakılırsa 20 ve üzeri yıllar yaşayabilirler.

3-) Kediler: Kedilerde köpekler gibi yüzyıllardır insanların dostu evde beslediği hayvanlardır her kedinin cinsi farklıdır. Mesela Siyam kedileri bana kalırsa bu kediler gerçektende asil görünüşlüler. 

4-) Köpek: Köpekler yüzyıllardır insanları  dostu ve avlanmada yardımcılardır kediler gibi onlarında cinsleri vardır. Örneğin Rotwitter, Golden Retiver,Pekinez vb.

5-) Balıklar: Balıklar bizlerin  evde beslediği hayvanlardır küçük ve sevimlilerdir. Bazıları yenilebilir mesela hamsi en çok bildiğimiz tür değil mi? Fakat bazı balıkları biz değil neredeyse onlar bizi yer. Evet evet Köpekbalıklarından bahasediyorum ürkütücü değil mi? En tehlikeli türleri Beyaz Köpekbalığıdır.

okur

Yazar: aslicaglakgmail.com

Ben Aslı 13 yaşındayım blog açıp geliştirmek ve güzel yazılar yazmak istiyorum. Size layık olamaya çalışacağım hergün düzenli olarak yazı gelecek bazı zamanlar seyehat hakkında yazılarda gelecek sizi seviyorum...

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.