Hayır,la yaşamak

      HAYıR LA YAŞAMAK

 Nelerin bizimle fakat bizsiz oldugunu anlamak cok zor oldu ,surekli evet i duymaya alısanlara hayır sözü sizde bir anormallik olustugunu ortaya atıyor.

Evet diyip kazanıyor sandigımız bir cok şeyi hayir cumlesiylede hayatimiza dahil edebilmeyi ögrenmeliyiz ,evet dedikte kazandıkmı ?yani tabiki kaybettik ama bu kaybediş görünen bir kaybediş olmadı ,icsel bir kaybedişti.

Kendimizin farkına varmaya firsatimız olmuyor başkalarının isteklerini yerine getirmekten,zamanimiz dan olsun duygumuzdan bir cok şeyi bizi ele gecirmelerine izin vermiş oluyoruz.

Cocuklugumuzdan, da ele alırsak özgüven eksilinden kaynaklanıyor ,hep birilerine kendimizi sevdirmek ihtiyacı hissetmişiz,birakalım bizi onların isteklerini yerine getirmeden sevip kabullensinler.

Şekil aliyoruz ,şekle giriyoruz.ya evimiz de ,okulda ,iş yerimizde mekan fark etmiyor,farkina vardıgımız da hayal kırikliğına ugrayip ,cevremize karşı güvensizlik sorunu yaşiyoruz.

Kendimizin doktoru,kendimizin öğretmeni ,egitmeni olmak cok zor degil ,kimin ne diyecegini bir kenara birakip kendimizi bugünumüz icin veya yarin icin güclü bireyler olalım.cok okuyup kararlı hayirla ra evet diyelim.kimseyi gönülden düsürmeden ,dilden kırmadan,gözden kacırmadan hayır diyelim.

Bugün cocuk görüp te her dediğine evet dediğimiz cocuklarımız ,yarının hic hayır duymayan birer yetişkinleri olucagını da unutmayalım..

                        Gülüzar Akman.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.