Hayatın Amacı

Hayatın Amacı

Hayatın Amacı

Bazen her güne uyanmak bile zor gelir insanlara. Her gün aynı yaşamaktan şikayet ederiz. Herkesin hayat serüveni başkadır ve herkes hayatının amacını keşfedebilirse, her gün yenden uyanmak ona ayrı bir keyif verecek ve hayatı  anlamlı hale gelecektir.

İnsan öğrenen bir varlıktır, öğrenmeyi bırakırsak hayatımız bir süre sonra monotonlaşıp sıradanlaştığında biz de sıradanlaşırız, bunalırız. Öğrenmeye devam ettiğimizde, varoluşumuzu da desteklemiş oluruz. Bu nedenle hayatta ne öğrenmeye devam ettiğimizde  mutlu oluruz onu bulmalıyız. Tüm enerjimizle ne için uğraşırız bunu bir an önce keşfetmeliyiz.

Toplumun oluşturduğu kalıplara sığmaya çalışırken kendimizi , benliğimizi kaybederiz ama bunun farkında bile olmayız. Sonrasında ise sıradanlaşan bir  hayatla baş başa kalırız. Şu an durup düşün, bu hayattaki var olma amacın ne? Önce bu soruya yanıt ver, kendine karşı dürüst ol. Benliğini keşfet , varoluşunun amacını bul.

Kendimize karşı ne kadar dürüst olursak, hayatımızın var olma sebebini bulmak da o kadar kolay hale gelecektir.  Bu keşifte acele etme, kendinle bütünleşecek amacını bulduktan sonra hayatın daha önceki gibi olamayacaktır. Yeni gün sana yeni umutlar getirecektir. Bu umutlar yaralarını saracak ve seni iyileştirecektir.

Sevgiyle Kal,

İlkgül Çaylak

İlkgül Çaylak
"Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir."
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kalp Kemiği ♦️
Sonraki
Hastane Pencereleri Hep Mutlu Tablolar Görür

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.