HAYATIMIZA YÖN VEREN İNSANLAR

     

Merhabalar. Size bu yazımda hayatımıza yön veren insanları benim hayatıma yön veren bir insan üzerinden anlatmak istiyorum. Bu insanlar bizim hayatımızda , yaşama tarzımız da , kararlar almamızda vb. şeylerde baya etkili olurlar. Gelin bu konuyu biraz açalım.

     Öncelikle bu insanlar çoğunlukla bir ünlü olur bazen ise kendi hayatımizdan biri. Eğer ki ünlülerse hayata bakış açımızı yansıtan bir haberinden , bir sözünden , bir şiirinden etkilenip araştırmaya başlar tanımaya çalışırız. Tanıdıkça daha da fazla takip etmeye başlar ve kendimizi o ana kadar aklımızdan geçmemiş düşünceleri bile köru körüne savunurken veya hayatımıza uygularken bulabiliriz hatta ve hatta onun yürüyüşüne , giyinişine , duruşuna bile özenenlerimiz olur. Ama bu insan ünlü olunca bu özenmeler genellikle belli bir süre devam ediyor. Fakat eğer ki uzaktan takip ettiğimiz , bizden haberi bile olmayan bir ünlüden ziyade bu insan bizim kendi yaşantımızda ise durum çok farklı. 

     Bu kişiler bizim hayatımızın içinde olan insanlar ise bu etkilenme ve özenme bir süre değil çoğu zaman hayatımız boyunca sürer. Bu insan gerçekten çok değer verdiğiniz biri ise sizi aklınıza gelebilecek herşeyle ve her alanda etkileyebilir. Düşünce tarzı , kılık kıyafet , duygular vb. bu böyle uzar da gider..

    Kendi hayatımdan örnek vericem demiştim. Benim hayatıma yön veren insan ise benim uzun bir süredir en yakın gördüğüm insan oldu. Beraber büyüdük desem yalan söylemiş olmam. Daha doğrusu birbirimizi büyüttük. Büyük çoğunluğu uzaktanda olsa çok vakit geçirdik. Belki bizi bizden daha iyi tanıyan biri daha yoktur. Birbirimize kattığımız şeyler sayılamayacak derecede fazla. Hem birbirimizi büyütüp hem yepyeni deneyimler yaşadık ve birbirimize sürekli destek olduk. Hayatınıza böyle bir insanın girmesi çok büyük bi artı.

      Bana kattığı şeylere gelecek olursak birçok şey sayabilirim ama belli başlı olanlarına baştan başlayıp değinicem. En başta sevilmeyi öğrendim. Bunu aile sevgisini dışarıda tutarak söylüyorum. Tabiki daha önceden de ilişkilerim oldu ama yaşım ve yaşanılış açısından bunlara çocukluk veya ergenlik ilişkileri diyebiliriz. Sevilmek nedir ondan öğrendim. İstediğin her an , kötü olduğun , iyi olduğun , zaferinde de , iflasında da yani iyi günde kötü günde koşulsuz şartsız yanında olan ve sana tüm sevgisiyle ilgisini verebilen biri düşünün. Ben sevilmeyi tam olarak bu şekilde öğrendim. Sevmeye gelecek olursak ilk başta çok hatalarım olsada çok başarılı olamasam da sonrasında git gide bunu layıkıyla ögrendiğimi düşünüyorum. Benim hem sevgilim hem arkadaşım hem sırdaşım hem de dostum olmayı başarabildi. İkinci olarak cesaret. Ben baskılar anlamında cesareti olmayan biriydim ama bir insana gerçekten değer verdiğiniz zaman bu kalıpları yıkıp bunu çok kolay olmasada aşabiliyosunuz. 

      Ben şuan 20 yaşındayım. Şuna ilk yazımda nedenleriyle birlikte değinmiştim. Bir sene öncesine kadar hiç kimseye tam olarak kendimi açamamıştım ve duygu değisimlerimi kimseye belli etmedim. Birbirimizi iyi tanıyoruz dememin bir örneği olarak şunu verebilirim. Benim bu şekilde davrandığımı kendi anlayıp benimle bu konuda konuşana kadar ona da açılamadım. Bu konuda ilk açıldığım ve rahat rahat konuşabildiğim insan da o oldu. Aklımdan geçenleri söylemenin , duygularını açıkça belli etmenin rahatlığınıda ondan öğrendim. Beni bambaşka biri yaptı ama tabiki iyi anlamda. Beni hayata daha hazır ve daha dik durabilen biri hakine getirdi. Bundaki en önemli pay tabiki dertlerime ortak olup yükümü hafifletmesiydi. Daha önce kimseden bunu görmedim daha doğrusu güvenip bunu yapmasına fırsat vermedim. Belki yakın arkadaşlarıma yine ufak ufak bahsetmişimdir ama kimseye ona anlattığım kadar detaylı ve içten hiçbir şey anlatmadım. Ve ona haketmediği bazı davranışlar göstermeme rağmen farklı bir sıfatla da olsa hala yanımda olup bana iyi gelmeye devam ediyor.

     Sonuç olarak böyle kişiler hayatımız boyunca çok fazla denk gelmediğimiz belki de hiç denk gelemeyeceğimiz insanlar. Eğer gerçekten hayatınıza en çok yön veren insanı bulduğunuzu düşünüyorsanız bu hayatin en şanslılarındansınız. Kimse unutulmaz ve vazgeçilmez değildir ama bu insanlar hep vazgeçmek istemeyeceğiniz kişilerin başında olsun. Sağlıcakla kalın.

Ebubekir Kalın
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NASIL KANDIRILIYORUZ? – Bağış Etkisi

NASIL KANDIRILIYORUZ? – Bağış Etkisi

Sonraki
'Ki Sen

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.