'Ben'cillik

Bencillik..

Bu kelimeyi duyunca aklınıza ilk gelen şeyi düşünün. Şimdi düşünmeyi bırakın lütfen.Kendinizi satırların akışına bırakabilirsiniz.

Kelime anlamı ‘yalnızca kendini ve kendi çıkarlarını düşünme durumu’ . İşimiz burada tabi ki size kelimeler öğretmek değil canlarım.Bu konu ile alakalı düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Günümüz insanları kendi sorunları ile boğuşurken çevresinde durumları iyi mutlu insanları gördükçe daha da karamsarlığa sürükleniyor.Her insanın bu şekilde olduğunu düşünürsek en zengininden tut en fakirine kadar insanların kendi dünyasında bir çok aşamadığı sorunları vardır.

Geçenlerde yüksek bir binaya çıkıp insanlara bakma fırsatı yakaladım. Her birinin ayrı telaşı var. Kimisinin büyük kimisinin küçük telaşları. Ama hiçbiri kafasını kaldırıp çevresindeki olup bitenlere, başka insanların sorunlarına gözünü bile değdirmiyor.Bencillik burada devreye giriyor. Biraz olsun bencilliği bir yana bırakıp kafamızı kaldırsak ve diğer insanlara sorunlarını çözmeye yardımcı olsak bunun verdiği mutluluk ile hayatımızı karamsarlıktan kurtarabiliriz. Aynı zamanda yardımcı olduğumuz insan da bizim sorunumuzu çözmeye yardımcı olacaktır. 

Yardımlaşmak huzur verir. 

Ben kafasından çıkıp biz kafasında düşünürsek hayat daha güzel olabilir.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.