Sanal Kimliğini Benimsemek

BAMBAŞKA BİR SEN:

Sanal alem de artık sosyalleşmek çok kolay. Bir ınstagram hesabı açın ve insanlar ile tanışın. Evet bir süre yalnız takılacaksınız ve konuşacak kimseniz olmayacak. İnsanlarla yavaş tanışacaksınız ama bu insanlara kendinizi bambaşka birisi olarak tanıtacaksınız. Belki adınız ve geçmişiniz hakkında bile yalanlar , bütün sevilmeyen özelliklerinizi sanki hiç yokmuşçasına insanlara anlatacaksınız. Uzun boylu değilseniz boyunuzu uzatacak , kilolu bir vücudunuz var ise fit bir hayatınız var gibi anlatacaksınız kendinizi. Hatta öyle bir abartacaksınız ki kendiniz bile şaşıracaksınız size. Netice de kim olacağınızı siz belirliyorsunuz bu alemde.

KİMLİĞİNDEN KAÇAMAZSIN:

İstediğin kadar üzerini örtmeye ve bunu insanlardan saklamaya çalış. Asıl kimliğinden hiçbir şekilde kaçamazsın. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak ve insanlar da senin yüzünü görecek. Rezil olacaksın belki. Hayal alemini sanki hayatınmışçasına insanlara anlattığın için. Emin ol yalnız da kalacaksın , bolca da aşağılanacaksın. Çünkü sen bunları hak ettin. Sen gerçek senden kaçtın daha ne yapacaksın.

Tamam. Bunları insanların vereceği tepkilerden korktuğun için ya da internetteki arkadaşların ile yüz yüze denk gelmeyeceğini düşündün bu yüzden herkesten sakladın. Hata ettin. Yapmadığın kahramanlıkları yapmış gibi anlattın insanlara. Onların iyi niyetlerinden faydalandın. Sen iyi birisi değilsin dostum ama iyi birisi olabilirsin. Yeter ki kendini insanlara tanıtma konusunda tuğla duvarlar ardından bakmak yerine şeffaf bir yağmurluk gibi ol. İçin dışın bir olsun.

NEDEN BUNLARI YAPTIN:

Belki ilgi çekmekti amacın belki de insanların seni sevmesi , ya da belki de sen hep olmak istediğin ama olmayı beceremediğin , o sana göre “Mükemmel insan” olmak istedin. Hayalini kurduğun özelliklerin sende olsun istedin. Bu yüzden sakladın belki insanlardan. Belki bu yüzden bu yalanları söyledin.

Senin her şeyini bilen yalnızca Rabbin var . Sen olun kulundan çekinip de yalan söylüyorsun iyi güzel de  seni yaratanı nasıl kandıracaksın ? ben sana söyleyeyim ; KANDIRAMAYACAKSIN. 

Çünkü sen insanları da kandırmıyorsun. Kandırdığına kendini inandırıyorsun. Ah bir bilsen sen sohbetten ayrıldıktan sonra o insanlar senin hakkında nasıl konuşuyor , neler söylüyor. Kendine kendin inanıyorsun sadece.

KENDİNİ YÜCELTTİN:

Küfürler ettin belki , hakaretler yağdırdın. İftira attın insanlara ya da Şantajlar yaptın attığı mesajlarla. Neden bunları yaptın sen peki ? neden iyi bir insan olamadın. Çünkü kendini güçlü sandın , ne de olsa instagram dan kimse sana gerçek hayatta ulaşamaz diye  düşündün. İnsanları hep ezdin , yolda görsen bakmaya utanacağın kızların/erkeklerin gururu ile oynadın belki.

Benim bu insanlar için kullandığım bir lakap var dostlarım , “Sanalcı”  olarak sesleniyorum kendilerine. Bu sanalcı dediğimiz insanlar genelde ergenlik çağına yeni girmiş , sınıfında itilen kakılan insanlar oluyor. Zaten öz güveni yüksek olan birisi mesajlaşmaktansa yüz yüze konuşmayı hep ön planda tutar. E nihayetinde yüz yüze yalan söylemek daha zordur. Karşısındakinin gözüne bakarak kendini kendin gibi arkadaşlarının bildiği sen gibi tanıtırsın çoğu zaman fakat işler sadece sanal ortama kaldığında kendini , kendisi olarak tanıtan öyle çok insan yok.

SADEDE GELELİM:

Sanal dünya diye hayatınızı sahte olarak anlatmaktan vazgeçin insanlara. Kendinizin farkına varın. Bir klavyedeki tuşlar ile hayatınızı değiştirerek insanlara yazmaktansa , ayağa kalkın ve bacaklarınız ile , kollarınız ile i yüzünüz , gözünüz , vücudunuz ile ama en önemlisi ruhunuz ile yazın hikayenizi. Başarabilirsiniz bana inanın.  Kafatasınızın içindeki et parçasını doğru kullanın ! o zaman hikayeniz bambaşka ve dosdoğru olacak.

Şimdi tarih yazma zamanı !

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.