Hayalsiz Bırakılmak

YARIM KALANLAR:

Yapmakta olduğun bir eylemin. Senin elinden alındığını , yapamayacağını düşün. Bu vakit geldiğinde de artık bazı şeyler için geç olmuş olacak. Eski sen e elveda diyeceksin ve yeni hedefler koyacaksın kendine.

 Bir bakarsın onlar da yarım kalır. Kim bilir.

Kolay değil, hayalini kurduğunuz bir şeyi bir anda sonsuza kadar kaybettiğinizi düşünsenize ?

O hissiyat bitirmez mi insanı ? kendin ile gururlanıp yaptığın bir eylem bir iş. Bir bakmışsın temelli gitmiş. Yıkılırsın. Toparlanamazsın belki de uzun süre boyunca. Böyle zamanlarda dik durabilmek kolay iş değil.

KABULLENMEK ZOR TABİ:

Bende yakın bir zamanda bir hayalime zoraki olarak veda etmek zorunda kaldım. Kabullenmek uzun sürdü. Çok canım yandı. Hala bazen içten içe “Acaba ?” diyorum kendi kendime. Bir ihtimali daha var mıydı acaba ?

Sizde belki benim gibisinizdir ve bazı kayıpları kabullenmeniz çok zaman alıyordur. Tabi ki kimse hiçbir şeyi kolay kabullenmemizi beklemiyor. Yine de biz insanları biliyoruz. Bir şeyleri hemen kabullenmemizi bekliyorlar sanki dalga geçer gibi.

Halbuki kendi başlarına gelse böyle bir zoraki veda , durumu anlayacaklar da işte. Kimse canı yanmadan anlamıyor karşısındaki insanı.

YENİ HEDEF BELİRLEME:

Bu evreye girdiğinizde. Çıkmanız uzun sürer. Yaptığınız şey eğer uzun yıllardır devam ettirdiğiniz bir alışkanlığınız ise yerini hemen başka bir alışkanlık ile dolduramazsınız. Çünkü yeninin oturması zaman alır.

Ve tabi ki bu hedefi belirledikten sonra da sıkı bir şekilde çalışmanız gerekir hedefe ulaşmanız için. Ulaştıktan sonra ise her gün üzerine koyarak ve bu alanda gerçekten uzmanlaşarak ilerlemeniz gerekiyor.

SON BİR ŞEY DAHA:

Şuan ki hayatına iyi bak. Çünkü yaklaşık 1 sene sonra farklı bir amaç uğruna koşuyor olma ihtimalin yüksek. Dünya değişken. İnsan değişken. Zaman değişken. Bazı şeyler için sadece çabalamak yetmiyor. Değişmek de gerekiyor bazen daha başarılı olabilmek için.

Eski seni derinliklere gömmekten korkma. “Yeni Sen” öyle muazzam olacak ki belki de tüm herkes ona hayranlık duyacak. Bazen sen bile gizliden gizliye belki kendine hayranlık duyacaksın. Neden olmasın ki bu. Zamanın ne getirdiği belli olmuyor. Bir bakıyorsun ; bugün en çok yaptığın şeye , yarın hasret kalmışsın. Bunu bilemeyiz , zaman gösterecek.

Unutmadan: zorla vazgeçirilme aşamasına gelene kadar , asla vazgeçmeyin çocuklar hayalinizden. Her gününüz hayaliniz için yeni bir aşama olsun.  Günü ve anı yaşayın. Ama sadece gün ve an için yaşamayın.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SİZİN DE BAYILARAK İZLEYECEĞİNİZ DİZİLER SERİSİ 1

SİZİN DE BAYILARAK İZLEYECEĞİNİZ DİZİLER SERİSİ 1

Sonraki
1. Dünya Savaşı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.