Gelecekteki Bana Mektup

Gelecekteki Bana Mektup

Gelecekteki Bana Mektup

Öncelikle herkese şu zor günlerin geçmesi dileğimle ve -evdekal sloganıyla merhabalar;

Üniversiteye yeni başladığım zamanlarda yeni bir diziye de başlama kararı almış ve How I Met Your Mother dizisine başlamıştım. Epey eğlenerek diziye devam ettim. dizinin ilerleyen bölümlerde Marshall isimli avukat karakterimizin kendine gelecek için mektup yazmış olması bir hayli dikkatimi çekti.

Neden ben de yazmayayım dedim ve elime bir kağıt kalem alıp başladım yazmaya.. yıllar sonra bugün kitaplığımda buldum o mektubu üzerinden 5 yıl geçmiş… Okumaya başlayınca yeniden hatırladım bir çok şeyi. İdeallerimi, hayallerimi, sevdiğim şeyleri, beni üzen noktaları. Okuduğum zamanın karantina zamanına tesadüf etmesi ile bir hayli düşünecek zamana sahip oldum. Öncelikle edindiğim tüm tecrübelere rağmen hiç değişmemiş olduğum dikkatimi çekti. Sadece biraz daha sakin yapıya bürünmüş, asi hallerimi rafa kaldırmışım. Üniversitenin başındaki umudumu biraz kaybetmiş olsam da yolumda yürümeye devam etmiş olmamla gurur duydum.

Çok üzüldüğüm çok ağladığım zamanlarım oldu yol ortasına çöküp ” Ne yapsam olmuyor.” diye öylece kaldığım günler, adaleti sağlayacağım diye hep çabalayıp da koca bir hukuki oyunun içine düştüğüm ve sitem edip neden avukat olduğumu sorguladığım günlerde oldu. Fakat her şeye rağmen kendime seslendiğim gibi yoluma devam ettiğim gerçeğini göz ardı edemem. Tamamıyla kendime seslenişime uyduğumu düşündürtmesin bunlar size. İnsanların beni üzmesine izin vermekle yıllarım geçmiş. Sevdiklerime çok bağlı olmam nedeniyle zaman zaman yıpranmışta olsam geriye döndüğüm de beni karşılayan rahat vicdanıma ve merhametli kalbime müteşekkirim ün öylece oturdum yeni bir sesleniş yapmak için.

Şu zor günleri atlatacağım meçhul hayat zaten öyle değil midir ? Yarının garantisi yok. Yine yazdım kendime bu sefer daha yumuşak ve kalbimin kırgınlıklarını kucaklamak ister gibi yazdım. İnsan en çok kendine hasret. İnsan en çok kendine muhtaç. Sevgiyi de inancı da düştüğün de kalkacak eli de kendinde ara. Sen sana en güzel dost, en güzel yoldaşsın. Sen sana armağansın. Gülüşlerinde  sana ağlayışlarında. Her haline selam olsun.

Sağlıklı günler…

Kendi halinde
Hobi amaçlı yazılar yayınlamaktayım. Umarım eğlenceli ve güzel zaman geçiririz.
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çin Dışişleri Bakanlığı Dünya İle Dalga Geçiyor
Sonraki
Güncelleme

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.