Çin Dışişleri Bakanlığı Dünya İle Dalga Geçiyor

Çin Dışişleri Bakanlığı Dünya İle Dalga Geçiyor

Çin Dışişleri Bakanlığı akıllara durgunluk veren bir bildiri yayınladı. Sanki corona virüsünün yayıldığı yer Çin’in Wuhan kenti değilmiş gibi aldıkları karar tüm dünyayı kahkahalara boğdu. Çin, ülkeye tüm girişleri yasaklamış.

Virüsün babası sensin saklayan sensin bir de utanmadan girişleri yasakladığını söylüyor. Sakın gelip kimse yorumlarda “dsö şehir isimleriyle virüsün anılmaması gerektiğini söylüyor” demesin. Bu virüsün adı WUHAN yani Çin virüsüdür. İsteyen istediğini desin arkadaşlar.

Yeni keşfedilen virüs olmayabilir ama elverişli ortamı hazırlayan kim? Çinliler. Babam mı yedi pangolini yarasayı pitonu fareyi böceği?

Amerika ile danışıklı dövüş yapıp halkına gaz vereceğine düzgün yemek versen dünya bu durumda olmayacaktı eeey Çin.

Senin sorumsuzluğun yüzünden 1.7 milyar insan evden çıkamıyor kim gelsin senin lağım dolu ülkene.

Çin Dışişleri Bakanlığı Dünya İle Dalga Geçiyor

Bakın kaç ay önce aralık ayında Li Wenliang adlı Çinli doktor SARS benzeri bir corona virüs salgının başladığını duyurmuştu. Tabi biz bunu çok sonra duyduk. Peki neden?

Ülkede yasal olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması wechat devletin elinde. Kim bilgi yayıyorsa bulup hemen indiriyor ve yok ediyor. Doktoru da o şekilde yakalayıp “gel bakayım güzel kardeşim, sen neler diyorsun öyle” şeklinde sorguya almışlardı. “Sen ajan mısın, muhbir misin devleti nasıl kötülersin” minvalinde sorgulayıp adamı sindirmişlerdi.

Ne oldu? Adam 3 şubatta öldü sonra soruşturma sonrası hemen bi açıklama: “Ailesinden özür dilenmeli”. Bu da olay çok büyüdüğü için soruşturma açmak zorunda kaldılar onun eseri.

Yoksa adam boşa ölmüş olacaktı. Daha kim bilir neler saklanıyor.

https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjbxw/t1761867.shtml

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Koronium: Karantina cc
Sonraki
Gelecekteki Bana Mektup

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.