GELECEK GEÇMİŞİ ŞEKİLLENDİRİYOR !

Fotoğraf sahibi: Thomas Bormans (@thomasbormans on Unsplash)

Merhaba,

Bugun 22 Ağustos yılın en sıcak ve en kararsız günlerinden birisi benim için,Herşey o kadar karmaşık bir durumda ki,Sabah erkenden kalkıp hazırlanıp ofise gidememek ile başladı günüm.

Bugün ki fikir savaşlarım öyle karışık ki,evden çıktım toplu taşımaya binerek her zaman gittiğim kahve mekanına gidip kahve içip bilgisayarımla çalışacaktım,bir anda minibüsten inerek yürümeye başladım ve o sokağa girdim, içine yıllar öncesinde ‘’Sevgilim” ile ilk girdiğimizde ev tuttuğumuz sokaktaydım,

Sokak bizim zamanımızda pek gelişmemişti,2017 yılında orada beraber ev tutmuştuk,o günlere en yakın şahit olan arkadaşımız ESİN’i aradım hemen ve sokağın dokusunu ona anlatmaya başladım.

Tarif ettim binaları ve detayları inşaa ettiğimiz anıları konuşuruken.Nasıl olduğumu yada ne hissettiğimi bilmiyorum yıllardır ilk kez o sokağa giriş yapmıştım.Sanki herkes gitmiş ben kalmışım gibi hissediyordum o sokağa girmediğim ana caddesinden geçtiğim anda bile.

Ve sokağın sonuna kadar gittim telefonun ucunda ki ses ile,neden yaptığımı yada ne hissettiğimi bilmiyordum sadece en sona kadar gitmek istedim,hayat bana yine birşey anlatmaya yada hatırlatmaya çalışıyordu,sonuna kadar gittim ve durup binaya baktım,onu izledim girişin fotoğrafını çektim,sonra yavaşca bir sigara yakıp tekrar sokaktan çıkmaya yöneldim.

Mini bir özlem duygusuyla karşı karşıya kaldım,özlediğim o zamanda ki yaşam enerjim yada zamanın elimden aldığı mutluluğumdu galiba,çünkü o gitmişti ve ben kalmıştım.

Ben daha farklı olacağını düşünüyordum,uzun süre o evde kalacağımızı,devam edeceğimizi,herşeyin rayına oturduğunu düşünüyordum,çünkü o evde öküz gibi mutluyduk arkadaşlarımız geliyordu,yiyorduk,içiyorduk,dans ediyorduk,havuz,mezeler,sosyallikler ve en büyük aşkımız TOMMY derken hep o evdeydik,o ev bizdik artık.Herşey güzeldi benim açımdan sorunsuz ve pürüzsüzdü.

Taa ki bir haftasonu bana planını anlatana kadar.Planı bizi bir anda terk etmekti o bunu modernize etmişti kendince,ülke değiştirmem gerekiyor artık burada yaşamak istemiyorumlar,gideceğimler,saçma sapan dramlar,gözyaşları bu açıklamaların sonunu tabi dinleyemiyordum,

Çünkü artık yıkmıştı ve paramparça yapmıştı herşeyi,çok üzüldüm…

Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktı,bir an önce hedefine ulaşmalıydı.Ona yardımcı olmalıydım ve planlarının üzerine ona yardımcı olacak bir fırsat sundum,

Ay sonunda bu evi boşaltalım sürmesi acı verecekti çünkü,sonra ki haftalarda evi temizleyip teslim ettik ve bir süre daha dışarıda görüşmeye devam ettik,sonra onu havalimanından yolcu ettim ve artık onu hayallerine uğurladık güzel bir sonla.

Şimdi istediği hayata kavuştu,bir süre onu takip ettim ama sonra tahammül edemedim ve çıkardım her hesabımdan,kusursuz bir iyileşme yoktu tabi uzun sürdü ne kadar kabul etmesemde.

Şükürler olsun.

Şimdi iyiyim.


 

whenour
Duygu Terbiyecisi.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
CAHİL PERİLER: 2001’den 2022’ye AŞKIN HER HALİNİ ANLATAN BİR HİKAYE

CAHİL PERİLER: 2001’den 2022’ye AŞKIN HER HALİNİ ANLATAN BİR HİKAYE

Sonraki
Karışığım ama Alışığım Bu Duygularıma.

Karışığım ama Alışığım Bu Duygularıma.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.