EYVAH ANKSİYETE!

Herkese merhabalar,

Herkes hayatının bazı anlarında stresle ,kaygıyla karşılaşır.Peki bu duygular her an sizinleyse? HOŞGELDİN ANKSİYETE!

Anksiyete ile nasıl baş ediyorum sizinle bunu paylaşmak istedim.

1.Savaşma barış!

Gündüz işinizin en kritik anında,arkadaşlarınızla otururken en mutlu olduğunuz bir anda veya gece tam uykuya dalacağınız sırada ve en kötüsü de sabah huzursuz uyandığınızda anksiiteye atağınız geldiğinizi mi hissettiniz? Sakin olun ve bırakın gelsin.Onu yok saymaya çalıştıkça daha çok içine çekiyor aslında.Tek söylemeniz gereken ‘Ben güçlüyüm ve herşeyin üstesinden gelebilirim.’

2.Dans et.

Huzursuzluk başladı.Bir anda modunuz mu düştü? O an ne işle meşgulseniz bırakın ve en sevdiğiniz şarkıyı açın.Çılgınlar gibi dans edin.

3.Paylaşmayın.

O hissettiğiniz duyguları sadece kendinizin yaşadığını mı düşünüyorsunuz?Yanılıyorsunuz.

Sizin gibi hisseden o kadar çok insan var ki.Tabi bir de hissetmeyen insanlar var.Duygularınızı sizinle aynı şeyleri yaşamayan insanlara anlatmaya kalktığınızda muhtemelen karşılığında çok abarttığınıza ve kafanıza takmamanız gerektiğine dair bir tepki alacaksınız.O yüzden boşu boşuna huzursuzluğunuza bir de sinir duygusunu eklemeyin.O HİSSETTİKLERİNİZLE YAŞAMAYA SİZDE MERAKLI DEĞİLSİNİZ.

4.Planlı olun.

 Anksiyetenin temeli stres ve kaygıdır.Her zaman durumları öngöremezsiniz tabiki ama en azından planlı ve düzenli olursanız olumsuzlukları en aza indirger hazırlıklı olursunuz.

5.Korkmayın.

Anksiyete atağı sırasında gelen bütün kötü düşünceler aslında beynimizin bize küçük bir oyunu.O esnada dünyanın en kötü olayları bizim başımıza gelmiş veya gelebilecek gibi hissediyoruz.Ama aslında hiçbir şey korktuğumuz kadar kötü olmuyor.Kötü olduğunu düşündüğümüz her olayın sonunda mutlu anlar bizi bekliyor.Korkmayın ve sabredin.Herşey güzel olacak J

Büşş
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Uyanış
Sonraki
Insanlik

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.