EN GÜÇLÜ ERMENİ LOBİSİNİN OLDUĞU ÜLKELERDEN BİRİ DE TÜRKİYEDİR

Bugünkü Ermenistan toprakları bir zamanlar Türkler’in çoğunlukla yaşadığı ve Türk hanlıklarının yönettiği bir bölgeydi. Rusya’nın 19. yüzyılda Türk hanlıklarını işgali ve bölgenin nüfusunu değiştirmesiyle Türkmençay Antlaşmasıyla Ermenistan kuruldu.

Ruslar  tarafından Ermeni vilayeti kurulduğunda Müslüman Türkler çoğunluktaydı. Ruslar kademe kademe bölgedeki Türk nüfusu azaltıp, Ermeni nüfusunu artırdı. 1828-1829 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Osmanlı topraklarından ve İran’dan on binlerce Ermenin bölgeye göç ettirilerek, nüfus dengesi değiştirilmeye başlandı. Şehirdeki camiler ya kilise ya da depo yapıldı. Birinci Dünya Savaşı ve sonrasında Rus Çarlığı’nın Ermeniler’i yine bölgeye göç ettirmesi, bölgedeki Müslümanlar’ı da Türkiye’ye göç etmek zorunda bırakması Revan ve civarının Ermenistan’a dönüşmesindeki son adımdı. Ermeni vilayeti kurulduğunda bölge nüfusunun yüzde 74’ünü Müslümanlar oluşturuyordu. Bölgedeki Ermeni nüfusu Ermeni vilayeti kurulduğunda yüzde 21 iken 1916’da yüzde 58’e ulaşacaktı. Aynı durum bölgenin merkezi Revan’da da gerçekleşti. 1908’de Revan’ın yüzde 59’u Türk iken, 1917’de bu rakam yüzde 45’e düştü. 1932’de ise yüzde 6’ya kadar inecekti.
1917’de Çarlık Rusyası’nın yıkılmasından sonra Ermenistan kuruldu. Bu dönemde Kafkaslar’da ilerleyen Osmanlı ordusu Revan’ı aldı. Ancak bu dönemdeki şartlar yüzünden şehir Ermenistan’a geri verildi. Gümrü Antlaşması Türkiye-Ermenistan sınırları belirlendi. Sovyetler Birliği döneminde Ermenistan’da Türkçe yer isimleri değiştirilerek Türkler’e ait izler silindi.

Türkiye’de  Ermeni lobisi  diasporası  kendi  sözde soykırım fikirlerini  savunduğu  AGOS  gazetesini yayınlayabiliyorsa  bu ülkede Ermeni  diasporası  ve lobisi  çok güçlüdür.

Tarihsel  Türk  toprakları üzerine Ruslar  tarafından kurulan Ermenistan’da  Türkçe  yayınlanan  tek gazete yoktur. Milyonlarca  Türk  öldürülmüş soykırıma uğratılmıştır.Ermenistan’da  sözde soykırımı  anma gününde Türk bayrağı yakılmaktadır. Türkiye’de Ermenilerin azgınlığına karşı Ermeni Bayrağının   yakıldığı olay hiç yoktur.Ermeni lobisi  Türkiye’de  sol hareketin  içinde özellikle  Marksist    Sol partinin içinde   sözde  Ermeni tezlerini savunan  güçlü bir  yapı vardır. Ana  muhalefet partisi CHP’de sözde Ermeni soykırımı savunan  vekiller  çıkarmıştır.  Hatta sözde  soykırımı savunan Canan Kaftancıoğlu  gibi   İl başkanları  olmuştur.

Türkiye ayrılıkçı Kürt hareketi içinde güçlü bir Ermeni  yapısı vardır.Ermenistanın  sözde soykırım  yalanlarını savunacak  kadar güçlüdürler.AKP, içinde sözde soykırımı savunan vekiller  zaman, zaman oldu   bu partiye yakın gazetelerde  sözde Ermeni soykırımını savunan  AKP yandaşı gazeteciler  hep vardır.(Hilal  Kaplan, Nagehan,Alçılı)  v.s

Türkiye’de  Ermeni vakıfları kilise ibadethaneleri okulları koruma altındayken,  Tarihi  Türk toprağı Ermenistan’da  Türk camii Türk tarihi eseri kalmamıştır.Ermenilerden özür  dilemek  acıları paylaşmak lafları Ermeni sözde soykırımını  kabul etmek anlamına gelir.

Türkiye turistik gezi adı altında gelen Ermeniler gittikleri  bazı  illerimizde bu illerin kendi tarihsel illeri olduğu propagandasını yaparlar..Özellikle  Türkiyenin bir kısım topraklarının Batı Ermenistan olduğunu  Türkiyenin burayı işgal ettiği  tezini  savunurlar.

Doğu  Karadeniz illerinden Rize’nin  Hemşin,  Çamlıhemşin,Artvinin  Hopa  ilçesinde Ermeni  İstihbaratının  Hemşinliler üzerinde  kışkırtıcı  çalışmaları vardır. Luise Sahakyan  denen  şahsın   faaliyetleri  su yüzüne çıkmıştır.

Türkiye’de  özellikle  Karadeniz müziği  yapan  bazı sözde sanatçılar  Hemşinlilerin  Ermeni olduğu   ve asimilasyona  uğradığı görüşünü  savunmuşlardır. Ermenistan’da  konser veren G .B    annesinin  Ermenice konuşabildiğini  ,kendisinin ise  asimle olduğu  için  Ermenice  konuşamadığı  yalanını savunmuştur. Sırf  medyada  gündemde kalmak için.

.Türkiye’ye  Ermenistan’dan kaçak yollarla    gelip  çalışan  Ermeniler vardır.  Bu Ermenilerin nefret ettikleri  Türkiye’de ne işleri vardır. sayıları tespit edilip, sınır dışı edilmelidir. Türkiye’deki  Kripto Ermenilerin sayısı ne kadardır.  bu konuda bir açıklama yapılmalı Türk  kimliği taşıyıp, Türk’e düşmanlık edenler deşifre edilmeli cezalandırılmalıdır.

Türkiye’de,  Ermeni  faşizmini eleştirirsen  bazı çevreler tarafında  Türk ırkçısı  diye damgalanırsın,  Ama Türk  düşmanlığı  yapan, Türk bayrağını  yakanları hümanist  göstermek  Türkiye’deki  Ermeni sevici Marksist,  bazı  sözde İslamcı,liberal.için  normal bir eylemdir.

Türkiyede,Ermeni  lobisinin  güçlü  olduğu  yaptığı eylemlerden  bellidir. Ermeniler  Tüm  Türklere  düşman olsalar da  onlarla  Türkiye’de  aynı fikirde  olan  bir kitle vardır. ister bunlara  kripto deyin ister soyu kırıklar  deyin bu gerçeği değiştirmez.Bu kitle  Ermen  çeteleri tarafından katledilen yüzbinlerce  Türkü  görmez, Ermeni  teröristler tarafından katledilen  Türk diplomatları   onlar için  önemli değildir.

Yücel Tanay
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
6.Hafta
Sonraki
İnternet Kullanım Amaçları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.