"Elbettle Bazen Çiçek Açıp Bazen Solacağım..."

“Elbettle Bazen Çiçek Açıp Bazen Solacağım…”

Her sabah aynı güne uyanıyor gibiyiz. Hepimiz motivasyonumuzu yüksek tutmaya çalışıyoruz fakat etrafta ki her şey aynı olunca ”sıradanlık” hissi ortaya çıkıyor. Bir farklılık olsun istiyoruz, şahsen eşimle ben öyle bir duruma geldik şuan. Evimizin düzenini değiştirdik. Koltuğu başka bir köşeye alıp orada oturmak, yatağın yönünü değiştirmek bile iyi geldi bize.

Karantina süreci ne kadar sürecek, aynı mekanın içinde psikolojimizi ve fiziksel olarak kendimizi ne kadar ayakta tutmaya çalışacağız bilmiyorum. Belki de bu süreçte aile bireylerimiz ile kendi kendimize yetmeyi öğreneceğizdir. Ama malesef tüm aile bireylerimiz yanımızda da değil, sarılamadığımız sevdiklerimiz var. Bazı insanlar bu virüse yenik düşüp hayatını kaybediyor, bazılarımız sevdiklerini kaybediyor. Tüm bu haberleri her gün izliyoruz ve etkilenmemek elde değil. Zaten insan hiç etkilenmiyorsa kendinden şüphe etmeli.

Kısacası hayatımızda olumsuz durumlar var ama şükretmeliyiz ki sevdiklerini kaybeden kişi biz değiliz, Rabbim yakınlarını kaybedenlere de sabır versin. Her durumun bir sonu olduğu gibi bu durumda geçecek ve inşallah hayatımıza dışarıda yürümenin, sevdiklerimize sarılmanın değerini daha da iyi bilerek devam edeceğiz. Bu belki de ikinci bir şanstır.

Candan Erçetin çok sevdiğim bir şarkısında dediği gibi: ”Güneş her akşam batıp her gün doğuyorsa,  çiçekler solup solup tekrar açıyorsa,  en derin yaralar kapanıyorsa,  en büyük acılar unutuluyorsa,  neden korkulur hayatta söyleyin bana? Ben neden aynı kalayım söyleyin bana? Elbette bazen çiçek açıp bazen solacağım,  elbette daldan dala konup sonra uçacağım,   elbette bazen hızla dönüp bazen duracağım, elbette bazen söyleyip bazen susacağım..”

Demem o ki, elbette her gün büyük bir hayat enerjisi ile uyanmayacağız, her günümüz kahkahalarla geçmeyecek çünkü normal bir süreçten geçmiyoruz. Hayat normal akışında değil. Bu süreçte kendimize tolerans tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Olabildiğimiz kadar iyi olalım, çiçek açalım, konuşalım ama bazen susmak istiyorsak, çiçeğimiz solmuşsa kendimize zaman tanıyalım.

Elbette bugün ağlıyorsak yarın güleceğiz.. Sağlıcakla kalın.

ilginizi çekebilir;http://aytiti.com/big-fish-filmi-ve-bana-kattiklari/

yazar

Yazar: Aysel Kocabaş

Merhabalar, ben Aysel Kocabaş. İç Mimarım, kişisel web sitem de; kitap, film, belgesel, güncel konular ve mimari üzerine yazılar paylaşıyorum. Sitemi incelemek isterseniz; http://Aytiti.com

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.