Elalem Kim ?

Biri bana şu elalemin kim olduğunu söyleyebilir mi ? Neden hayatımızda karar verirken onların düşüncesine göre şekillenelim ki ? Sahi kim bu elalem , ne gibi bir yeri var hayatımızda ? Ben söyleyeyim hiç bir yeri yok. Bu aslında bir girişimde bulunacak cesareti olmayanların uydurduğu bir paradoks . Ve bu paradoks o kadar yayılmış ki , günümüzde artık elaleme sormadan iş yapamaz olmuşuz. 

Bu hayat benim yaşarken de başkasına soracak değilim , iradem ve aklım olduğundan kendim için en iyi olanı eninde sonunda bulurum .Ailem var, arkadaşlarım var güvendiğim insanlar var. Bunların dışındakiler dış kapının mandalı olduğundan ne düşündükleriyle zerre ilgilenmiyorum . Ben hayatımda bu kadar netken bir başkasının belki de çok iyi olan bir fikrini başkası ne der düşüncesiyle hayata geçirecek cesareti bulamaması beni delirtiyor.

Yazı yazmayı seven birinin , yeteneğin yok, ne yazarlar var ,senin kitabın neden tutsun ki gibi sözlere maruz kalması ya da resim yapmayı seven birinin sen Picasso musun gibi motivasyon kırıcı sözlere maruz kalması gibi durumlardan sonra vazgeçmesi kadar acı bir durum yoktur. Bunları söyleyenler sanki bilir kişi, sanki o alanda uzmanlar, bir de fikir beyan ediyorlar. Sadece komik !

Siz siz olun böyle moral bozucu sözlere aldırmak yerine size bu tür cümleler sarfetmeye cesaret gösteren herkesi hayatınızdan def edin. Onlara ihtiyacınız yok !

Harley Quinn
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bazen Verilebilecek En Bilgi Dolu Cevap: Bilmiyorumdur
Sonraki
Harry Potter

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.