E-Kitap Yazmak İsteyenlere Öneriler

E-Kitap Yazmak İsteyenlere Öneriler

İnternetten para kazanma yollarından en iyisi bana göre e-kitap yazarak para kazanma yöntemidir. Öncelikle e-kitap yazmanın zor olmanın bilin. Çoğu insan “ben ne biliyorum ki ne yazacağım”diye düşünebilir. Öncelikle aklınızdaki bu algıyı yok etmelisiniz. Eğer siz yaşıyorsanız illa ki bir konuda tecrübeniz vardır. Hadi yok diyelim en azından bir konuya merakınız vardır. İşte bu konu üzerine araştırma yaparak bile ortaya muhteşem bir eser çıkarabilirsiniz. Mesela tanıdığım bir kişi kendi kökenini merak etti ve araştırmaya başladı. Bu arada araştırmalarından esinlenerek ortaya güzel bir roman çıkardı. Çoğu platformda da satışta olduğunu bilin. Bu basit bir örnekti. Bu yazımda kısaca e-kitap yazmak istiyorum diyenlere özel iki önemli unsur üzerine tavsiyelerde bulunmak istedim. Şimdi önemli maddeleri başlıklar altında inceleyelim.

Neden E-Kitap Yazmak İstiyorum?

Öncelikle bu sorunun cevabı sadece para kazanmak için olamaz. Eğer böyle olursa ortaya kalitesiz bir ürün çıkar. Bununla beraber harcadığınız zaman boşa gider. Bir e-kitap yazmanın normal basılı bir kitap yazmaktan farkı yoktur. Buraya dikkat edelim farkı yoktur derken sadece yazma konusunda farkı yoktur. Diğer taraftan baskı, editör ve dağıtım gibi masraflar e-kitapta söz konusu değildir.

Öncelikle e-kitabınız için insanlara faydalı ve sizi tatmin eden bir konu belirlemelisiniz. Eğer bu e-kitaptan para da kazanmak istiyorsanız insanların sorunlarına çözüm olacak bir e-kitap üretmelisiniz. Elbette sorunların bulmak ve uygun çözümler içeren e-kitaplar üretmek içinde iyi bir analiz yapmalısınız. En basit analiz ürettiğiniz e-kitabın yazarı olarak değilde dışarıdan biri olarak e-kitabınızı yorumlamaktır. Kısaca oluşturacağınız ürünü düşünün ve siz olsanız o e-kitabı alır mısınız? sorusuna göre ürününüze düzen sağlayın. Emin olun bu bakış açısı ile hazırlanan bir e-kitap hem size hem alıcılarına oldukça iyi kazançlar sağlayacaktır.

E-Kitap Satmak İstiyorum Ama Nerede Satacağım?

E-kitap yazmak istiyorum ama nasıl? sorusunun cevabını aldık. Şimdi ise E-kitap yazmak istiyorum kısmından sonra gelecek sorumuz “E-kitap satmak istiyorum ama nasıl? Bu aşamada ise yazarlar tıkanabiliyor. İlk akla gelen bir web sitesi kurup satmaya çalışmak oluyor. Elbette bu satış kanallarımızdan biri olmalıdır ancak sadece site ile satış olmaz. Bunun çeşitli platformlar da kullanılmalıdır. Bunların en başında play store, amazon, Apple store ve Publitory gibi platformlar gelmektedir. Bu platformların hepsinde aynı anda e-kitabınızı satışa sunabilirsiniz.

Peki sadece bu kadar mı? Elbette değil. Eğer yabancı diliniz var ise veya e-kitabınızı yabancı dile tercüme ettirebilirseniz yabancı ülkelere de yüksek fiyatlar ile satabilirsiniz. Bunun için de en iyi yol satış ortaklığı sistemini kullanmaktır. Özellikle yabacı sistemlerde e-kitap satmak genellikle dolar bazından olacağı için çok kazandırmaktadır.

E-Kitap Satarak Ne Kadar Kazanabilirim?

E-kitap yazarak para kazanma işi pasif gelir modellerinden biridir. Yani ne kadar kazandıracağı hakkında kesin bir rakam söylenmez. Yurt dışında milyonlar kazananlar olduğu biliniyor. Kendi satışlarımdan örnek vermek gerekirse tek bir satış üzerinden 200 TL kazandığım olmuştur. Örnek olarak aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

E-Kitap Kazançları Ödeme Kanıtı

Yukarıdaki satış sadece tek bir platformda yapılan kazançtır. Yani diğer platformlar üzerinde de aynı şekilde kazanç elde etmek zor değil. Bu nedenle kaliteli ve birden fazla e-kitap yazarak satışa sunmak kazancınızı katlayacaktır. Size düşen ise sadece hesabınızı kontrol edip paranızı almak olacaktır.

E-Kitap Yazmak İstiyorum Ama Nasıl?

Bu benzer sorular hemen hemen her gün soruluyor. Bu konu hakkındaki önerim ise tabi ki E-Kitap Kazançları Eğitim Seti oluyor. Hazırlanan bu eğitim seti aynı zamanda uygulandığı için hata yapılması neredeyse sıfırdır. Yani şuana kadar sorun yaşayan biri ile karşılaştığı söyleyemem. Gerek yerli pazarda olsun gerekse yabancı pazarda olsun E-Kitap Kazançları Eğitim Seti sayesinde her platformda e-kitaplarını sunmanız mümkün.

E-Kitap Kazançları Eğitim Seti ile kitabınızın konusunu seçmekten satışa sunmaya kadar tüm aşamaları bulabilirsiniz. Bunun yanında verilen bonuslar ile hem kendi satış kanallarınızı oluşturabilir hem de kazancınızı katlarsınız. Kısaca gerçek manada e-kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız bu tecrübe dolu eğitim setine sahip olmalısınız. Bu sayede hem zamandan hem de yapacağınız hatalardan sıyrılmış olacaksınız. Size düşen eğitim setinde bulunan e-kitap şablonunu doldurmak ve kaydet diyerek e-kitabınızı oluşturmak olacaktır. Diğer konular ise eğitim setinde size hazır çözüm olarak sunulmuş olacaktır.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dilerim.

KAYNAK: https://www.ekitapkazanclari.com/2019/05/e-kitap-yazmak-istiyorum.html

GundemBizim
Hakkımda: www.gundembizim.com/bio Kişisel Blog: GundemBizim.com Insta: instagram.com/gundembizim NFT Eserlerim: Opensea.io/gundembizim Google Akademi: Bit.ly/GoogleAkademi Google Ürün Uzm.: Tiny.cc/GoogleUrunUzmani GoodReads Yazar Profilim: Bit.ly/AuthorOmer Freelancer Blog: AliaRior.com
Önceki
Bilinmeyen Dost
Sonraki
Böyle Söyledi Zerdüşt

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.