Duygular Ruhun Katili Midir?

Kimi zaman hissetiğimiz kendiliğinden gelişen olaylar çerçevesinde bir çok duygu değişimlerinde bulunuyoruz peki bu duygular ruhumuzu nasıl etkiliyor??

Duygular çok derin ve anlamlı lütuflardır. Her canlı hisseder bilir bunları. Olmasını çok istediğimiz birşey, üzüntülerimiz, acılarımız, sevinçlerimiz bunların hepsi bizim duygularımız hissettiklerimiz. Kimi zaman, bilerek istiyerek yaşarız bunları. Örneğin kendimizi ödüllendirerek mutlu olabileceğimiz gibi, birçok şey varken kendimizi üzüp ruhumuzu neden yıpratıyoruzki??

Bazen olaylara bakış açımızı değiştirdiğimizde aslında olanı görmüş oluyoruz. Gözümüzün önündedir o ama biz ısrarla kendimize duvarlar örüp duygu değişimlerinden en önemlisi hayal kırıklığına uğramaktan korktuğumuz için hep kaçıyoruz. Çünkü bedenimize zorla alıştırmaya çalışmışızdır bikere o acıyı nefreti öfkeyi.

Fiziksel sağlığımız olduğu gibi ruhsal sağlığımız da çok çok önemlidir. En büyük hastalıkların sebebidir acılar,üzüntüler.Elimizde olmadan bu duyguları yaşıyıp ruhumuzu yorabiliyoruz, fakat kendimize şans tanımalıyız. O yemek bitiyor, o film izleniyor hayat bi şekilde devam ediyor çünkü, etmelide.

Kişi ruhunu korumalı, basiretsiz olmamalı. Ufacık sorunlarda hayatını kaybetmiş gibi kendini yargılamamalı, cezanlandırmamalı insanlar hata yapabilir.Bunlar geçer ama, bir beden daha bulunamaz. Bugün elinde varken kullan duygularını. Kendini yormadan sev, çok çok sev, çok çok gülümse bu hayat yaşanmaya değer 😊😊😊

Merve
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Artantaş: "Azerbaycan'ın gurur günü kutlu olsun"
Sonraki
Başarıya giden yolda hedef belirlemenin önemi,

Başarıya giden yolda hedef belirlemenin önemi,

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.