Yorgunluk Kahvesi

Vücudumuzu yorduktan sonra bir yorgunluk kahvesi ne iyi gider ama diyoruz değil mi?

Peki beynimizi düşüncelerle yorunca neden bunu yapmıyoruz? kahve iyi mi gelir peki beyin yorgunluğuna? hiç sanmam beyin yorgunluğuna iyi gelebilecek tek şey beynini boşaltıp kendine zaman ayırmak iyi gelir bu hem beyin hem vücut yorgunluğunun en iyi ilacı tartışmasız.

Kafamızdaki düşünceler düşündükçe yenisini çıkaran ve sürekli tazelenip seni yiyip bitiren bir hastalıktır. Arada hiç düşünmeden kendine zaman ayırıp mutlu etmek o kadar iyi geliyor ki…

Kendimden örnek vereyim; Ben önceden her şeyi herkesi kafam takıp kendimi üzerdim, sonra durdum ‘neden kendine bunu yapıyorsun’ diye bir soru sorunca aslında hiç bir şeyin benden daha değerli olmadığını anladım. Evet iş gereği kafana takman gereken düşünceler olabiliyor ama insanları düşünmeyi bıraktım ve bu bana iyi gelen en iyi şeydi. Şimdi neden daha önce bunu yapmadım ki diyorum.

Başlarda böyle bir şeyin mümkün olmadığını zannederdim. Ama gülmeyi öğrendim her şeye herkese inat gülmeyi kafama takacağım düşüncenin yaklaştığını hisseder oldum ve direk o gülüşümü atınca ne düşünce kaldı ne üzebilecek bir kişi.

Şimdilerde o kadar mutluyum ki beni üzen veya buna uğraşan kim varsa çıkardım hayatımda evet az insan var artık hayatımda ama çok mutluyum. Bazen gaddar olmak gerekiyor, kalbinde kötülü olanları hayatımızdan sürgün edebilmek için yoksa böyle daha çok üzülürüz.

Buraya yazmaya ilk başladığım zaman, içimi döküp rahatlarım düşüncesiyle başladım. Sonra kendimi anladım etrafımdakileri anladım ve şimdi rahatlarım diye yazdığım bu yazı da amacım, sizin de durup kenara çekilip etrafınızdakilerin gözünde siz nesiniz ?veya onlar sizin gözünüzde ne? bunu düşünüp sizi üzen geceleri kafanızı yoran  o insanları hayatınızdan uzaklaştırmak.

En çok kendimi seviyorum diyorsanız sizi üzebilecek bir baba yiğit olamaz zaten 🙂

dilara-karakaya
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ekonominin Pür-ü Hâl Melali…
Sonraki
En temel başlangıç.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.