Düşüncelerin Gücü

Düşüncelerin Gücü

Düşüncelerin Gücü

Hissettiğimiz olumlu veya olumsuz düşüncelerin bizi ne kadar yönettiğinin farkında mısınız?

Hepimizin bazen her şeye olumsuz baktığı zamanları olmuştur. ‘’Ben çok başarısızım zaten yapamam hiç gerek yok.’’,‘’Bütün erkekler-kadınlar güvenilmez,kesin aldatılırım, uzak durmalıyım.’’ ,‘’Ben çok şanssızım, istediğim hiçbir şey olmaz.’’ vs vs vs gibi. Bu düşüncelere o kadar inanıyor ve derinden hissediyorsun ki gerçekten de yaşıyorsun belki de.

Aslında bunu kendine yaşatan sensin. Bu olumsuz düşüncelerin bilinçaltında seni bunları yaşamaya itiyor, buna yönelik hareket ediyorsun ve farkında bile değilsin .

Olumsuz duygularını olumluya çevirmeyi denemekle başlayabilirsin mesela. Biraz önceki verdiğim örneklerden gidersek… ‘’Benim bu hayatta başarılı olduğum yönlerim de oldu ve yine başarabilirim’’, ‘’Daha önce aldatıldım ama herkes aynı değil,insanlara şans tanımalıyım’’ , ‘’istediklerim de hiç olmadı değil elbet yine olacak’’ gibi gibi gibi. Demiyorum ki Polyanna misali her şeyi olumlu düşünün.Tamamen olumlu düşünmeseniz bile daha akışına bırakmış ve nötr bile düşünseniz faydasını görürsünüz.

Olumlu ve pozitif olduğunuz,bir şeyleri akışına bırakmayı denediğiniz sadece 1 günü düşünün. Kendinizi nasıl hafiflemiş hissettiğinizi,uykuya ne kadar çabuk daldığınızı…

Bazı durumları değiştiremeyeceğinizi anladığınız ve bunu kabullendiğiniz zaman daha sakin ve olgun bir insan oluyorsunuz. Değiştirebileceğiniz şeyler için kendinize zaman tanımayı da öğrenin. Hemen değiştirebileceğiniz şeyleri de HİÇ ertelemeden yapın.

O olumsuz düşünceler sizi olduğunuz yerde saymayı geçin yalnızca geriye iter. İleriye bakamayan insan umudunu kaybetmiş insandır. Bizi ayakta tutan ve yaşama bağlayan en büyük şey de umuttur. Umudunu kaybetmiş bir insan olmamanız dileğimle…

leyley
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
28 Temmuz 2014
28 Temmuz 2014

28 Temmuz 2014

Sonraki
Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.