Düşenler

Düşenler

Gökten büyük bir hızla yere doğru süzülmekteydi, kanatlarını kullanmaya çalıştı lakin kanatları da artık kullanamıyordu. Kutsal olan yerden bu zifiri karanlığa çakıldı.

Zor bir şekilde ayağa kalkmaya çalıştı, etrafına bakındı herşey simsiyahtı ama herşeyi ayırt edebiliyordu. Düştüğü yerden kalkarken her yerine siyah çamur bulaşmıştı, eliyle çamuru silmeye çalıştı fakat çamur bedenine işlemişti, kolunu siyah kaplamıştı. Yukarı doğru bakarak “kutsal olan neden ben” dedi.

Çevresinde ağaçlar vardı elma ağaçları olduğunu tahmin ediyordu, dikkatli bakınca her ağacın altındaki gölge silüeti gördü. İlk ağaca doğru yaklaştı onun da gökten indiğini anladı.

Ağacın tüm elmalarını dalından koparmış hepsini de yanında tutuyordu, çoğu elma çürümeye başlamıştı bile. Birini ısırırken düşen meleği gördü “hey sen, uzaklaş buradan elmaların hepsi benim”dedi ilk gölge. “Sana zarar vermem elmalarına da, ben de senin gibi düştüm” dedi düşen melek. ” Ne istiyorsun ” dedi. “Neden düştün” diye sordu düşen melek. “Neden düştüğümü bilmem lakin elmalarıma biraz daha yaklaşacak olursan seni bir de ben düşürürüm”dedi. Düşen melek oradan uzaklaştı neden düştüğü belliydi.

İkinci ağaca doğru ilerledi, ağacın altındaki gölge topladığı tüm elmaları diğer gölgelere doğru atıyor ve onlara rahatsızlık veriyordu. Biraz daha yaklaşarak “neden düştün” diye sordu. “Düşme fikri kimin aklına geldiyse aklı yoktur” dedi ikinci gölge ve düşen meleğe doğru elma atmaya başladı.

Üçüncü ağaca doğru yaklaştı, üçüncü gölge göğsünü kabarmış bir şekilde etrafa bakışlarını fırlatıyordu “neden düştün” diye sordu düşen melek. “Ben düşmedim yükseldim, kanatlarım da bana yakışmıyordu şuanda daha iyiyim, onlardan hep üstteydim, daha da yükselmeyi hak ediyorum, ben en iy…” Lafını dinlemeden oradan uzaklaştı, böyleleri kendinden başka konuşacak konu bulamazlar.

Dördüncü ağaçta somurtan bir gölge vardı biraz daha yaklaşarak sordu “neden düştün” “orası berbat bir yer, iyi ki de buradayım, hiçbirini sevmezdim zaten, bana hiçbir yararları yoktu” dedi dördüncü gölge. Yediği yere arkasına dönenler diye düşündü düşen melek.

İleride boş bir ağaç vardı o ağacın altına oturdu ” ben neden buradayım” dedi kendi kendine. “Keşke beni buraya düşüren olsaydim o benim kadar yetenekli değil, orada ben olmalıyım. Umarım sende buraya düşersin…” Gözlerini kapadı derin bir iç çekti, buraya aitti. Ağaçtaki elmaya uzandı ve bir ısırık aldı, elmanın kurtlu olduğunu sonradan fark etti…

Hasan tarık kaya
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bence Aşk…
Sonraki
🌵Biz Ancak Sana Kulluk Eder, Sadece Senden Yardım Dileriz🌵
Biz Ancak Sana Kulluk Eder, Sadece Senden Yardım Dileriz

🌵Biz Ancak Sana Kulluk Eder, Sadece Senden Yardım Dileriz🌵

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Ocak ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Ocak ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.