Dünya Nüfusunun Azaltılması Gerekliliği

Dünya Nüfusunun Azaltılması Gerekliliği

Gün geçtikçe doğayı daha çok kirletip kaynaklarımızı tüketiyoruz ve doğal olarak buna karşıt görüşte olan insan sayısı da gün geçtikçe artıyor. Siz de Greenpeace gibi kuruluşlar için dergi satın almak, sosyal medyada duyarlı hikayeler paylaşmak, her gün 1 saat evdeki elektriği kesmek gibi şeylerin gerçekten de sabah akşam filtresiz fabrika bacalarından dışarı verilen zehirli gazların, nükleer santrallerin, sırf insanlara yiyecek sağlamak için onca hayvanın ‘üretildiği’ yerlerdeki zararı karşılayabileceğini sanıyorsanız gerçekten çok yanılıyorsunuz. Tek bir insan, dünyaya, filtresiz bir fabrikadan çok zarar veriyor.

Dünya Nüfusunun Azaltılması Gerekliliği

Bugün 31 Mart 2020 ve 1 Ocak’tan itibaren yani üç ayda yaklaşık 35 milyon yeni insanımız olmuş, bu süre zarfındaki ölüm sayımız ise yaklaşık 15 milyon. Görüldüğü üzere arada 20 milyon insanlık bir açık var ve bu da Türkiye’nin 1/4’ü eder. Yani her yıl dünya, Türkiyeden bir tane daha yapıyor.

10-12 bin yıl önce 80 milyon civarında olan dünya nüfusu 1650’lerde 500 milyona ulaşmış, son 350 yılda ise 500 milyondan 6 milyara yükselmiştir. Şimdiki hızımızla üremeye devam edersek yaklaşık 41 yıl sonra dünya nüfusu ikiye katlanacaktır. Şu an 8 milyara yaklaşan nüfusun ise sadece 1 milyarı gelişmiş ülkelerde iyi bir hayat sürmektedir. Şimdi sorarım size, sizce dünya halihazırda kötü gidiyorken bir nüfus sıçraması kaldırabilir mi? Sanırım cevabını hepimiz biliyoruz. 8 milyar insan varken bile aç, evsiz insanlar bu kadar fazlayken siz bir de bunun 20-30 milyarını düşünün. Sonra Taksim Meydanı’nı düşünün… Öyle bir ortamda kimse hayatta kalamaz. Taksim bile taksim edemez.

Dünya Nüfusunun Azaltılması Gerekliliği

Peki Thanos gibi evrendeki nüfusun yarısını öldürelim mi? Uzun süredir bunları düşünüyordum ve birkaç hafta önceye kadar ancak buraya gelebiliyordum. Sonrasında bir dizi izledim: Utopia. Konu, oyunculuk, vermek istediği mesaj ve özellikle görüntü bakımından muhteşem bir dizi. Dizide bu durum için yapılması en mantıklı şeyin nüfusun çok büyük kısmını kısırlaştırmak olduğu söyleniyor. Kimseyi öldürmüş olmayacağız ve en fazla 2 nesil sonra dünyada yaşayan istisnasız herkes çok çok daha mutlu ve sağlıklı olacaklardır. Sizce de çok mantıklı değil mi haha.

Dünya Nüfusunun Azaltılması Gerekliliği

Antonvoylcesine
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
5 Yıl Önce Bill Gates Ne Demişti?
5 Yıl Önce Bill Gates Ne Demişti?

5 Yıl Önce Bill Gates Ne Demişti?

Sonraki
Düşünce ve Huni

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.