DÖKÜLEN SAÇLARIN MORALLERİ ALTÜST ETMESİ

Kahve sevmediğimi fark ettim az önce. Yine de içelim de boşa gitmesin. Bugünün konusu ” Saç dökülmesi”. İnsanız sonuçta hayatta zaten sürekli problemimiz oluyor. Bu yetmiyormuş gibi birde saç dökülüyor. Güzelsen eğer sorun oluyor, değilsen eğer intihar nedeni. Birde insanların sizin için üzülüyormuş gibi yapıp, dert etme falan demeleri, düşünmekten ziyade umrumda değil kapat konuyu demek oluyor. Buda demek oluyorki kendi başınasın. Herneyse bu çok olumsuz oldu. Bir şekilde üzücü bir durum, hele dökülmeler gittikçe artarsa. Benim yapabileğim hiçbirşeyim yoktu. Elime avuç avuç gelince birden tedirgin olmuştum. Ama üzülmekten ya da moral bozmaktan ziyade ” neden oldu acaba ? ” sorusu aklımdaydı. Sonrasında da çok umrumda olmadı. Ardından yine aynı deneyimi yaşadım. Duştaydım ve elime sürekli saçlarım geliyordu. Onlarca geliyordu ve belli bir yerden sonra saymaktan ve saçlarıma dokunmaktan korktum. Çünkü her çektiğimde elime geliyordu. Belki o elime gelen saçlar zaten dökülmüş olup kafamda kalan saçlardı. Ama yine de istemiyordum görmeyi. O gün bu olayı gerçekten düşünmeye başladım. Aynada kendime baktığımda sanki saçım seyrelmiş gibi hissediyordum. Moralim bozulmuştu. Sonraki saç yıkama deneyimlerimde de olunca bu durum gittikçe daha da içinden çıkılması güç bir hal aldı. Sürekli araştırıyor ve nedenini öğrenmeye çalışıyordum fakat onlarca sebep vardı ve hepsi olabilirdi. Gittikçe dökülmelerin sayısı artıyor gibiydi. Zaten onca sorun vardı ve üstüne bu da eklenince psikolojim gittikçe berbatlaştı. Doktora görünmek iyi bir çözüm olabilir belki lakin kendi kendinizin doktoru olabilmekte önemli. Eğer birden bir sorun ortaya çıkıyorsa bunun bir sebebi mutlaka vardır. Hiçbirşey kendiliğinden olmuyor. Basit bir şekilde sadece düşünerek, deneme yanılma olayı ile çözebiliriz. Olmuyor ise doktora mutlaka gitmemiz gerekecek. Çok ciddi bir sağlık problemi olma ihtimalide var.  Üstelik her ne olursa olsun sonuçta bu tür durumlar bizi hayata karşı, duygusal problemlerimize karşı daha da güçsüzleştirecek. 

Evet! Ben bir gencim ve benim gibi diğer birçok gencin yeterince sorunu, yeterince derdi zaten var. Bari dış görünüşümüze birşey olmasın…

Hayatta bazı şeylerin kabullenilmesi gerek. Sözgelimi, bir hayaliniz vardır. Hayatınızda ise bazı şansızlıklar olur. Ve hiçbirşey yapmak istemezsiniz. İşte bu gibi durumlarda kendinizle yalnız kalacaksınız epey bir süre. Ben yazmaya başladığımdan beri çoğu yazımda değindim. Bilinçli olarak yazdıklarımdan bahsediyorum. ” Ne istiyorsanız, nasıl bir kişi olmak isityorsanız, onu olun. Toplum sizi yönlendirmesin.” İstiyorsan eğer git ormanda yaşa. Ama istediğin olsun yeterki.  Sen hayatı yaşadığını hissetmelisin. İstersen doktor yerine çöpçü ol. Seni mutlu edecekse. İstersen hayvan besle, istersende ağaç dik.

Caner21
Sakin bir insan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SAĞLIKTA MÜZİĞİN RİTİMLERİ
Sonraki
Sence yapacak çok şey yok mu?

Sence yapacak çok şey yok mu?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.