Doğru yaşam nedir?

Merhaba sevgili okurlarım

Doğru yaşam nedir ? yada doğru yaşamak nedir ? Neye göre doğru neye göre yanlış yaşıyoruz ? buna benzer soruları bir çoğumuz zaman zaman sormuştur kendine.

Sahi doğru yaşam nedir ?

Herşeyin dört dörtlük olmasımı ? değil bence …

Bir çoğumuz kusursuz şeyleri doğru buluyoruz, toplum tarafından onaylanan her olgu gerçekten doğru mudur  ?

Sizlere bunların cevabını kendi penceremden cevaplayacağım . Hayatımda her zaman olayların bence kısmını düşünmüşümdür, bence güzel bir kadın yada bence güzel kokan bir çiçek gibi..

insanların ne dediğini umursayarak bir yaşam çizmek , sizce de kendimize yaptığımız bir saygısızlık değil midir ?

Yaşam benim için etrafı ağaçlarla, taşlarla , çiçeklerle dolu bir yol gibi… Ve sen bu yolda yalnızsın..Kimisi bu yolu arkasına bakıp önündeki güzellikleri göremeden geçiyor, kimi de acaba yolun sonunda ne var diye düşünmekten bu yolda zevk alamıyor.

Başta dediğim gibi , bu yolda taşlarda var …Tabi ki düşeceğiz , ama düştüğümüzde gözümüz takıldığımız taşta olmalı … o taşın üstünden atlamayı öğrenmeliyiz, öğrenmeliyiz ki bir daha aynı engelle karşılaştığımızda tökezlemeyelim . Hayattaki her şey eksi yada artı bir şeyler katar bize . 

Kimsenin mükemmel bir hayatı yok artık . çünkü mutluluğumuzu bile maddiyatla ölçer olduk , kendimize vereceğimiz değerleri başkalarına verir olduk . Kendini mutlu edemeyen sizce bir başkasını mutlu edebilir mi ? sonuçta dünyada en iyi tanıdığımız kişi yine kendimiziz , bu kadar iyi tanıdığımız benliği mutlu edemeyen bir yabancıyı nasıl mutlu edecek ? işte işin palavra kısmı da burada başlıyor , aslında kimseyi kendimizden çok sevmiyoruz öyleymiş gibi davranıyoruz.. kendimize söylediğimiz en büyük yalan değil mi..

Doğru yaşam bence gözyaşı dökmektir…Doğru yaşam gülmektir …

kısaca doğru yaşam içimizdeki her şeyi özgürce yaşayabilmektir

meryemsss
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Karadeniz ''UZUNGÖL''
Sonraki
#Çağımızın Sorunu: POPÜLERİZM

#Çağımızın Sorunu: POPÜLERİZM

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.