Doğayı Tek Fotoğrafla Tanıma İmkanı Sağlayan Uygulama: Seek

Doğayı Tek Fotoğrafla Tanıma İmkanı Sağlayan Uygulama: Seek
Ortamda çalınan bir şarkının adını bulmanıza yarayan Shazam adlı uygulamanın bu kez doğayı ve çevreyi daha iyi tanıma olanağı sağlayan Seek adlı uygulamanın yeni versiyonu piyasaya sürüldü. Hem Ios hem de Android cihazlarda kullanılabilen uygulama ücretsiz.
 
Doğayı Tek Fotoğrafla Tanıma İmkanı Sağlayan Uygulama: Seek
 

Uygulamanın çalışma prensibi ise şöyle: Hakkında bilgi öğrenmek istediğiniz canlının fotoğrafını uygulama aracılığıyla çekiyorsunuz. Belirtilen bölüme ise çektiğiniz türlerle ilgili Wikipedia sayfasını yazıyorsunuz. Böylece yapay zeka aracılığıyla türle ilgili pek çok bilgiye ulaşıyorsunuz. Eğlenceli tasarıma sahip uygulamanın temel amacı kullanıcıların merak ve öğrenme istediğini artırmak.

 
Doğayı Tek Fotoğrafla Tanıma İmkanı Sağlayan Uygulama: Seek

750 binden Fazla Araştırmacının Eseri

Seek, bulgularını paylaşan, doğaya tutkun, dünya çapında 750 binden fazla araştırmacının bir araya geldiği iNaturalist ekibi tarafından tasarlandı. Ayrıca uygulama National Geographic ve California Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından da destekleniyor. Şimdilik, Seek’in yapay zekâsı 30 binin üzerinde türü biliyor.

Uygulamayı Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
Uygulamayı App Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 
Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Fakirlik Harbiden Zor Zanaat
Sonraki
ODTÜ’de Neler Oluyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.