DEĞİŞİM

Robot gibi kalmamak lazım aslında. Kendimize yeni şeyler katıp rutin bir hayattan çıkmalıyız. Bu yeni şeyler alışkanlıklar, arkadaşlıklar, aktiviteler, beceriler vs. vs.  her şey olabilir aklına gelen ne varsa olabilir.

   Hayatına giren her şey bir farklılıktır ve farklılıklar iyidir içindeki gizli mesajı anlayabilirsen. Sürekli senin yararına çalışır. Olumsuz bir şey bile olsa sen onu öğrendikten sonra ömür boyu bir daha yapmazsın ve bir kere zarar gördükten sonra  zarar görmezsin ve bu sana tecrübe katar. Tecrübe insanı geliştirir, güçlendirir ve en önemlisi değiştirir.

   Hedeflediğin şeyleri başarmak istiyorsan ki  hedeflediği şeyi havada asılı olarak bırakan çok az insan vardır. Onlar da pes etmiş insanlardır. Sen pes eden insanlardan olmamalısın sürekli bir daha diyerek kendini cesaretlendirip yolunda devam etmelisin. Peki başarmak için ne yapmalısın biliyor musun? Yeniliklere açık olmalısın. Sürekli yenilik istemelisin. Değişmelisin. Eğer bunlar olmazsa senin hayatında, olduğun yerde durursun ve hedefini gerçekleştirmesi gereken yolda ilerleme kaydedemezsin ve bu da senin başarısız olmana neden olur. Bu durumda olmak istemiyorsan değişimle ilgili çok güzel bir söz var: “Değişmeyen tek şey değişimdir.”  Burada verilmek istenen mesaj şudur: hayatta sadece değişmek eylemi değişmez. Bunun dışında her şey değişir. Bir diğer deyişle şöyle de açıklayabiliriz. Değişmek sabit bir eylem ve o eylem içerisinde sürekli değişir.

   Değişmenin gerçek hazzını bir alsan sen kendini sürekli değiştirmek için farklı şeyler yapmaya yöneleceksin. Çünkü ne kadar çok değişirsen hedefine giden adımları birer birer daha ilerleyerek hedefine ulaşacaksın.

    En son diyeceğim şey değişmek ile ilgili değişmekten ve değiştirmekten korkmayın. Hedefinize vardığınızda ne kadar yol kat ettiğinizi gördüğünüzde iyi ki değişmişim diyeceksiniz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.