DAMARLARINDA KAN BULUNAN 2000 YILLIK CESET

LADY DAY OLARAK BİLİNEN XİN ZHUİ ,ANTİK ÇİN’DEKİ BATI HAN HANEDANLIĞI DÖNDEMİNDE DAİ’NİN MERKEZİYDİ .MEZARI 2000 YIL SONRA YANINDA BIRAKTIĞI ESERLER VE BELGELERLE BİRLİKTE ÇİN’DE MAWANGDUİ ADINDA BİR TEPEDE BULUNDU . CESEDİN TÜM ORGANLARI SAĞLAM HİÇ BOZULMAMIŞ VE DAMARLARINDA AZ MİKTARDA A TİP KAN DA BULUNMUŞTU. SAÇLARI VE KİRPİKLERİ HALA AYNI ŞEKİLDE DURUYORDU.MİDESİNDE KAVUN TOHUMLARI BULAN BİLİM ADAMLARI YAZ MEVSİMİNDE ÖLDÜĞÜNÜ ÖN GÖRDÜ.DİĞER BİR TARAFTAN BAKINCA KAVUNU YEDİKTEN SONRA ÖLDÜĞÜ ANLAMINADA GELİYOR. HERKESİN MERAK ETTİĞİ TEK SORU VÜCUDUNUN İÇİNE BATIRILDIĞI GİZEMLİ SIVI,HAFİF ASİDİKTİ VE İÇİNDE BİR MİKTAR MAGNEZYUM BULUNUYORDU.VÜCUDUNUN BU KADAR UZUN SÜRE KORUNMASINA YARDIMCI OLAN BU SIVIYDI.BİLİM İNSANLARI HALA BU SIVININ TAM OLARAK NE OLDUĞUNU BİLEMİYORLAR.

SİZCE BU GİZEMLİ SIVININ İÇİNDEKİ DİĞER MADDELER TAM OLARAK NE?

Günümüzde hala bununla ilgili çok çalışma olmadığını görmekteyiz bu 2000 yıllık cesedi gizemli kılan en büyük etkende bu dur.Geçmiş tarihlere baktığımızda böyle sıvılar olmadanda hiç bozulmayan cesetler var sizce onların en büyük sırları neler?

Bu cesette fotoğrafta gördüğümüz üzere hala saçında bir bozulma görülmemektedir.Günümüzdeki halinden şuan için bir fotoğraf yok eğer hala bozulmamışsa kullandıkları sıvının çok etkili olduğunu burdan anlayabiliyoruz…

okur

Yazar: Rüyaöcal

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.