DAHA ÖNCE BLOG YAZMADIM

     Evet başlıktan da anlaşıldığı gibi daha önce hiç blog yazmadım ama bunu yaza yaza öğrenebileceğimi düşünüyorum veyahut araştırarak ne bileyim. Benim ilgi alanım genellikle kitaplardır. Onların içinde kayboluyorum resmen. Bu güne kadar arkadaş sayım bir elin parmağını geçmemiştir bile ama kitaplar hep benim en yakın arkadaşım olmuştur en azından onlardan ders çıkarabiliyorum demem o ki şu an arkadaşım olmasa da kitaplar zaten benim en yakın arkadaşımdır bu duruma üzülmem yani.

Her türden kitap okurum ; bilim kurgu , macera , aşk , dünya klasikleri vs vs. Ama şunu asla yapmayın yoksa kitap okuma isteğiniz geldiği an gider. Bir kitaba başlayıp daha sonra onu beğenmeyip zevk almadan okumaya çalışmayın çünkü ben bu hataya düştüm ve kitap okuma istediğim azaldı ama daha sonra sevdiğim kitapları okumaya başladım bu böyle devam etti ve artık her kitabı okumaya başladım sizin de bunu denemenizi öneririm. Kitap okumadan gerçekten zor her şey yani bu benim düşüncem. Hem kelime daracığınızı gelişiyor hem de size sınavlarda yardımcı oluyor ben bunun bir çok artısını kendimde gördüm. 

Bir örnekle bloğumu devam ettirmek istiyorum mesela Stefan Zweig “Olağanüstü bir gece” adlı kitabında ne demiş “Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.” bu gerçekten çok doğru bir söz. Bir insan kendini başka bir insana anlatırken zor durumda kalabiliyor çünkü karşıdaki kişi seni asla anlamıyor veyahut çözemiyor ama karşıdaki kişi eğer seni çözebilmişse artık sen seni anlayabilen , çözebilen bütün insanları anlarsın…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.