ÇKP FAŞİST İŞGAL REJİMİNİN TÜRKİYE’DEKİ MANKURTLARI (ÇİNLİ HAŞHAŞİLER)

Tarih kaynaklarına göre, Haşhaşiler, 1090 yılının eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kurulmuş bir dini tarikat ve siyasi bir örgüt. Tarikat 11.yy’da İsmaililik mezhebi esaslarına dayanan Fatımiler devleti içindeki dinsel bir hizipleşme sonucu ortaya çıktı. Bu hizipleşme sonucu ortaya çıkan iki koldan biri olan Nizarilik kolunun temsilcisi olan Haşhaşin Tarikatı önce İran sonra da Suriye’ye yayıldı.

Çin  Haşhaşileri  ise Mao’nun Çinde  iktidarı ele geçirmesiyle  günümüze gelen  bir  tarikat,Çin han milliyetçiliğine  hizmet eden bu yapı Selçuklularda  olduğu  gibi devlet yapılarını ele geçirip Çine biat eden yönetimleri  başa getirmek istiyorlar.

Bu yapının  içinde sözde  milliyetçisinden, muhafazakarına  ,gazetecisine avukatına,dernek başkanına..vs.  her gruptan insan var.Bu insanlar Çine tapan müritlerden  oluşuyor.

Maonun  Haşhaşilerinin  Türkiye’de  küçük bir partisi,  yayın evleri, Tv’si gazetesi, dergileri  olduğu    gibi bir çok siyasi  partinin içinde   haşhaşileri  vardır. Bu ağ direkt Çin Sözcülüğüne Türkiye’de soyunmazlar. Türk ulusunun tepkisinden çekinirler; bunun yerine dolaylı yollardan Çinin sözcülüğünü yaparlar. Uygurları “neden özgürlük ve bağımsızlık istiyorsunuz?” diyerek suçlayarak Çin’i aklamaya çalışmaktadırlar.

Bu  yapının içerisinde  bulunan Avukatlar  Türkiye’de  Çin işbirlikçisi  kişilerin  avukatlığını  üstlenirler.  Hasan  Sabbah  müritlerini  afyonla uyuştururdu, bunlar   Çin yuanlarıyla müritlerini hipnoz ederler.

Türkiye’de Çinin Haşhaşileri  içinde konumlanan Çin’in “Yeni ipek yolu projesi” misyonunun propagandasını üstlenen birkaç gazeteci ve yazarın içlerinde kendilerini Türk milliyetçisi Türkçü diye tanımlayanların olması şok edici bir durum. Onların bazıları, Uygur toplumunun Çin’in bu projesini engelleyici potansiyel güç olduğunu, Washington’un rüyasını bozan bu yeni Çin projesini engellemek için Uygurları kullandığını ima etmekten çekinmediler. Satır aralarına dikkat edersiniz onların deyimi ile, Uygur Türklerinin ortadan kaldırılması Türkiye — Çin arasında “yeni ipek yolu projesi”ni hızlandıracak ve güvence altına alacaktır. Bu tür yazı yazanların, Doğu Türkistanlılar kendilerine yakın gördüğü milliyetçi- muhafazakar-Türkçü kesimlere mensup olması şaşırtıcıdır.

İçimizdeki Çinlilerin Doğu Türkistan bağımsızlık hareketinden haberleri yoktur. Doğu Türkistan’daki ayaklanmalar ABD desteklediği için çıkmıyor. Sorunun temeli Çin sömürgeciliğidir. Çinin asimilasyon baskı ve soykırım politikasıdır. ABD Uygurları kendi çıkarları açısından destekleyebilir; fakat bu olay Doğu Türkistan’daki bağımsızlık hareketi sorununun üzerini örtemez.

Türkiye’de ruhen Çinlileşmiş bu Çinin  modern haşhaşileriyle mücadele edilmeli, devlet kadrolarını ele geçirmelerine izin verilmemelidir. Yoksa gücü eline geçirmiş bu gruplar Fetöcüler gibi bir darbe girişime girişebilir, bu olay ülkemiz için felaket olur unutmayalım.

Yücel Tanay
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DAHA ÖNCE BLOG YAZMADIM
Sonraki
Olmalı mı, olamalı mı? Yoksa hiç değişmemeli mi?

Olmalı mı, olamalı mı? Yoksa hiç değişmemeli mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.