Covid19'a Karşı Allah vs Bilim

Covid-19’a Karşı Allah vs Bilim

Covid19'a Karşı Allah vs Bilim

Çoğumuz bir kez daha bilimin önemini anladık. Çoğumuz diyorum çünkü bazılarımız hala cami kapılarını zorluyor. Ya güzel abim virüs mü kapmak istiyorsun? Namazını evde kıl. Allah bir şey demez merak etme. Bizleri hastalıktan senin duan kurtarmayacak. Bilim insanlarının çalışmaları kurtaracak.

Neden hem kendini hem de aile fertlerini tehlikeye atıyorsun? Hiç mi tansiyon hastası babanı ya da şeker hastası anneni düşünmüyorsun? Onlar hasta olunca iyileştirecek olan bilim insanlarıdır, Allah değil. Sen Müslümansın ya, peki iyileşen ateistlere ne diyeceksin? Onlar sadece bilim insanlarına güveniyor sen ise Allah’a. Bu durumda demezler mi adama ateistler iyileşirken senin Allah’ın nerede diye? Diyeceğin cevabı biliyorum. “imtihan” Ne kadar kolay değil mi?

Tek kelime ile tüm bunlardan sıyrılıp kendi işine bakmak. Tek üzüldüğüm nokta ileri de sen de hasta olunca Allah’a değil bilim insanlarına sığınacaksın. İyileşince devam yobazlığa.

yazar

Yazar: bağımsız bağımlı

Monoton Bir Üniversite Öğrencisi1800 metrede diş hekimi olmaya çalışıyorum. Güncelleme: Ne yazık ki başardı.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

  1. Allah’a sığınan bir insanı da pek tabi bir bilim insanı iyileştirecek ama cahilce kendisini ve çevresini tehlikeye atıp camiye giden bir insanın virüsten korunmak ya da iyileşmek için mi orada olduğunu düşünüyor sunuz?

    Birilerinin yanlış kurduğu bağlantıyı size daha karmaşık algılayıp içinden çıkılmaz bir gariplik gibi sunmuşsunuz.

    Cami ile iyileşmeyi umanların yöntemi gibi inananları küçük düşürüp kokay yoldan alkış almayı mı bekliyordunuz yoksa.

    Sizi gidi sizi..