ÇEKİM YASASI 2

Yasa  Nasıl İşler

   Belkide bu konuda kıyamet kadar kitap okudunuz, video izlediniz, seminerlere katıldınız ancak bir türlü sonuca ulaşamadınız. Bir yere kadar gelip defalarca pes ettiniz. İçinizden o malum ses geldi vee “BIRAK BU İŞLERLE UĞRAŞMAYI” dedi size. Bizde bıraktıl demi. Sonu izlenmemiş film gibi kaldı hayatımızda. Şimdi bu filmin sonunu izleme zamanı.

   Varoluş, hayat, evren, dünya, sosyal çevre derken kendimizi nasıl bir girdabın içine attık hiç görmedik. Aslında insaoğlu yaradılışında fırtınalara doğar. Bunu kutsal kitaplarda söyler. Derviş dervişe derki “Allah belanı eksik etmesinde onu hiç aklında çikaramayasın” der. Görünüşe göre bizler bu aleme cebelleşmeye geldik. Öylemi sizce? Tabiki de değil. Yaratıcıyı anmak başka onun nimetlerinden yararlanmak başkadır. Evren herkesin sınırsız ve ücretsiz meyve alabileceği bir bahçedir. Bunu nasıl yapabiliceğimizi bilirsek her şey yonuna girecektir. Öncelikle diğer yazılarımda da söylediğim gibi süreç noyunca coşkulu oluyoruz. Bu çok önemli. En az bunun kadar önemli olan diğer şeyse KENDİMİZDİR. Kedimizi aşarsak yol almamız dahada kolaylaşacak. Üst benlikteki kişi asıl biziz. Bugüne kadar yarım bıraktığımız her işi kafamızdan silmeliyiz. Tertemiz bir sayfa açıp , kendimize inanıp, bu işin sonucuna ulaşakmata. Bu aşamada kendimize çok inanmalıyız. İçimizdeki cevheri ortaya cıkarmalıyız. 

   Ne demişler; hayat koca bir pastadır. Kimi kremasından bir parmak alır, kimi de en iyisinden koca bir dilim yer. Ancak bizler biliyoruzki o pastanın tamamınada sahip olabiliriz. İnsan neler yapar isteyince. 

okur

Yazar: Vvvv vvvv

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.